REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Nie kupiłeś biletu na koncert Dawida Podsiadły? Możesz jeszcze to naprawić i przy okazji pomóc potrzebującym

Wkrótce rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album Dawida Podsiadły. Fani w całej Polsce będą tańczyć do Małomiasteczkowego, a z całego tego zamieszania wyniknie wiele dobrego. Po raz kolejny.

23.10.2018
15:03
fryderyki 2019 zwycięzcy
REKLAMA
REKLAMA

Cenię Dawida Podsiadło, choć raczej jego twórczość nie pasuje do mojego muzycznego gustu. Wyraźnie się wyróżnia oryginalnością i muzycznym pomysłem na siebie na tle bardzo plastikowej, sztucznej i skazanej na szybkie zapomnienie plejady nowoczesnych polskich gwiazd pop. Dziś dowiedziałem się, że muzyk ten to również – pisząc kolokwialnie – bardzo spoko gość. I nie muszę znać go osobiście, by wystawić mu taką ocenę.

27 października odbędzie się pierwszy koncert artysty, będący początkiem trasy promującej jego najnowszą płytę. Imprez będzie w sumie 13, odbędą się w największych polskich miastach. Cała trasa potrwa do 18 grudnia i zakończy się aż czterema koncertami w Warszawie. To oznacza, że organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji. I bardzo dobrze, przyda się.

Dawid Podsiadło oferuje Złoty Bilet na koncert. Zapewni on świetną zabawę nie tylko tobie.

Złoty Bilet nie jest dostępny w tradycyjnej sprzedaży. Można go wylicytować na Allegro, a zwycięzcy licytacji (na każdy koncert przypada dziesięć Złotych Biletów) mogą liczyć nie tylko na wstęp na imprezę, ale również na spotkanie z piosenkarzem przed koncertem i na plakat z jego autografem.

Najlepsze jest jednak to, co się dzieje z pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży tych wyjątkowych biletów. Te trafią w całości – za pośrednictwem Allegro Charytatywni – na konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Wierni fani Podsiadły z pewnością pamiętają, że to żadna nowość. Dwa lata temu dzięki podobnej akcji udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Małomiasteczkowa pomoc dla tych, którzy rzadko mają powody do uśmiechu.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zajmuje się przeciwdziałaniem marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce. Jego wolontariusze odwiedzają starsze osoby mieszkające samotnie, troszczą się o ich zdrowie i kondycję psychiczną. Towarzyszą seniorom na co dzień, rozmawiają, chodzą na spacery, do teatru, na wystawy. Organizują krótkie wycieczki za miasto. Pamiętają o uroczystościach typu urodziny czy imieniny podopiecznych. Nie zapominają też o samotnych seniorach w czasie Świąt.

Wzruszające? Oczywiście, że tak. Piękne? Jak najbardziej. Wysoko cenię artystów, którzy wykorzystują swoją popularność nie tylko do zwiększania sprzedaży telefonów, kredytów hipotecznych czy nowych błyszczyków. To znacznie skuteczniejsza reklama dla samego artysty – taka, która budzi względem niego zasłużony szacunek. I zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak mało wykonawców muzyki popularnej angażuje się charytatywnie.

Gdzie zagra Dawid Podsiadło?

REKLAMA

Harmonogram koncertów promujących płytę Małomiasteczkowy prezentuje się następująco:

 • 27 października - Katowice, Spodek
 • 4 listopada - Wrocław, Hala Stulecia
 • 20 listopada - Wrocław, Hala Stulecia
 • 23 listopada - Kraków, Tauron Arena
 • 29 listopada - Gdańsk, Ergo Arena
 • 1 grudnia - Szczecin, Netto Arena
 • 4 grudnia - Poznań, Arena Poznań
 • 5 grudnia - Poznań, Arena Poznań
 • 6 grudnia - Poznań, Arena Poznań
 • 8 grudnia - Warszawa, Torwar
 • 16 grudnia - Warszawa, Torwar
 • 17 grudnia - Warszawa, Torwar
 • 18 grudnia - Warszawa, Torwar
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA