REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Komiksy

DC wyda specjalną antologię z okazji Miesiąca Dumy. W „DC Pride” wystąpią bohaterowie LGBT+

Wydawnictwo DC ogłosiło swoje plany na Miesiąc Dumy środowiska LGBT+. Firma wyda specjalną antologię poświęconą takich bohaterom jak Harley Quinn, Constatine czy Batwoman.

11.03.2021
18:30
DC Comics wyda antologię o bohaterach LGBT+. Kto w nim wystąpi?
REKLAMA
REKLAMA

Środowiska LGBT+ w czerwcu bieżącego roku będą świętować swój Pride Month. Specjalne atrakcje z powodu tego wydarzenia przygotowuje wiele amerykańskich firm i nie inaczej będzie z DC Comics. Największe obok Marvela wydawnictwo komiksowe zapowiedziało specjalny album, który uczci jednocześnie swoje nieheteronormatywne postaci i aktorów odgrywających je w rozmaitych serialach DC nadawanych obecnie w telewizji.

Tom zatytułowany po prostu „DC Pride” będzie składać się z 9 różnych historii, w których wystąpią m.in. Batwoman i Harley Quinn.

Jak podaje portal Deadline, antologię zapowiada okładka wykonana przez Jima Lee, Scotta Williamsa i Tamrę Bonvillian. Dostrzeżemy na niej bohaterów i złoczyńców należących do środowiska LGBT+, którzy dostaną swoje indywidualne opowieści. Dokładnie mówiąc, chodzi o: Batwoman, Poison Ivy i Harley Quinn, Aqualada, Zieloną Latarnię, Flasha z Ziemi-11, Midnightera, Obsidiana, Renee Montoyę, Pieda Pipera i Dreamer (będzie to jej debiut).

Oprócz tego DC ogłosiło także, że szereg czerwcowych komiksów otrzyma alternatywne okładki nawiązujące do Miesiąca Dumy. Znajdziemy je m.in. w nowych numerach „Batmana”, „Harley Quinn”, „Nightwinga”, „Wonder Girl” czy „Wonder Woman”. Pełną listę historii z zapowiedzianej na czerwiec antologii, wraz z nazwiskami twórców, znajdziecie poniżej:

REKLAMA
 • Batwoman (Kate Kane) – James Tynion IV oraz Trung Le Nguyen
 • Poison Ivy i Harley Quinn – Mariko Tamaki oraz Amy Reeder
 • Midnighter – Steve Orlando i Stephen Byrne
 • Flash z Ziemi-11 (Jess Chambers) – Danny Lore oraz Lisa Sterle
 • Zielona Latarnia (Alan Scott) i Obsidian – Sam Johns oraz Klaus Janson
 • Aqualad (Jackson Hyde) – Andrew Wheeler i Luciano Vecchio
 • Dreamer – Nicole Maines i Rachel Stott
 • Renee Montoya – Vita Ayala i Skylar Patridge
 • Pied Piper – Sina Grace, Ro Stein oraz Ted Brandt

DC Pride” będzie liczyć 80 stron. Nie wiadomo na razie, czy tom zostanie później wydany w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA