REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Dinozaury rocka nie schodzą ze sceny. Deep Purple ponownie z koncertem w Polsce

I znów z tysięcy gardeł wydobędzie się nieśmiertelne Smoke on the Water. Zespół Deep Purple ponownie zawita do naszego kraju. Gdzie i kiedy będziemy mogli usłyszeć Iana Gillana i spółkę?

25.03.2019
11:41
deep purple koncert polska
REKLAMA
REKLAMA

Weterani rocka może i nie są w ostatnich latach szczególnie płodną kapelą, gdyż w nowym stuleciu wydali zaledwie cztery płyty studyjne. Ostatnim ich krążkiem pozostaje „Infinite” z 2017 roku. To jednak nie przeszkadza im w ciągłym koncertowaniu, a podczas swoich tras starają się nie omijać Polski, czego mamy kolejny dowód.

Deep Purple zagra 3 grudnia w Krakowie w TAURON Arenie.

Brytyjczycy nie kazali na siebie zbyt długo czekać. Ich ostatnia wizyta w naszym kraju miała miejsce w lipcu zeszłego roku, również w stolicy Małopolski. Wówczas zespół występował w ramach pożegnalnej trasy „The Long Goodbye Tour”. Jak widać dinozaurom rocka trudno pożegnać się na dobre ze sceną, ale wszystko ku uciesze tych, którzy wielbią takie albumy jak „Machine Head” czy „Deep Purple in Rock”.

Bilety na wydarzenie będzie można nabyć od 29 marca. Ceny wejściówek zależą oczywiście od wybranego miejsca - w dniu koncertu będą one wyższe niż w przedsprzedaży:

  • Stojące kat. 1 (płyta) - 210 / 230 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 350 / 370 zł
  • Siedzące kat. 1 - 295 / 315 zł
  • Siedzące kat. 2 - 250 / 270 zł
  • Siedzące kat. 3 - 190 / 210 zł

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie supportować Deep Purple. W zeszłym roku była to polska formacja 1One.

REKLAMA

Deep Purple działa na muzycznej scenie od ponad pół wieku i ma na swoim koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt.

Grupa została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Muzycy wydali 20 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, zaś ich sztandarowy utwór Smoke On The Water znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA