REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Demotywatory usunięte z Facebooka. Poszło o naruszenie regulaminu

Profil serwisu Demotywatory został usunięty z Facebooka. Społeczność fanów Demotywatorów na Facebooku liczyła aż 2 mln kont.

22.01.2021
14:53
Demotywatory dostały bana na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Nic i nikt nie uchowa się jednak przed twardą ręką Zuckerberga i jego algorytmów. Tym razem padło na jeden z najpopularniejszych serwisów humorystycznych w polskiej sieci. Demotywatory.pl od lat dostarczają Polakom niezbędne dawki memów komentujących rzeczywistość wokół nas. Teraz jeden z kanałów dotarcia strony do fanów został brutalnie odcięty.

Profil Demotywatory.pl został usunięty z Facebooka. Nie wiemy na razie, jaki jest bezpośredni powód tych działań.

Można się jedynie domyślać, że poszło o naruszenie regulaminu Facebooka, który coraz to uważniej przygląda się treściom poruszającym tematykę związaną z zagadnieniami rasizmu, pornografii czy nawoływania do przemocy. Czy Demotywatory naruszyły jeden z tych filarów regulaminu? Nie wiadomo. Oficjalnie nie została podana żadna konkretna przyczyna zbanowania serwisu na Facebooku.

REKLAMA

Oczywiście, jako że jest to serwis, w którym użytkownicy wrzucają swoje treści, można domniemywać, że któraś z nich, świadomie bądź nie naruszyła regulamin.

Serwis Marka Zuckerberga prowadzi regularne porządki, jeśli chodzi o konta znajdujące się w infrastrukturze Facebooka. Dla przykładu, w maju 2019 roku usunął 2 mld kont, które uznał za fałszywe. Czy „uznał” oznacza to samo, że były fałszywe, to osobna kwestia. Tym niemniej, administratorzy coraz to bardziej surowo zaczynają traktować hostowane u siebie konta. I niekoniecznie jest to zła praktyka. O ile jest uczciwie stosowana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA