REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Depresja Chandlera

Kolejna gwiazda Przyjaciół w końcu osiągnęła telewizyjny sukces. Go On to dla fanów Matta Perry’ego coś, czym Cougar Town. Miasto kocic jest dla wielbicieli Courtney Cox – godnym wykorzystaniem talentu zapomnianego przez lata aktora.

07.03.2013
19:39
Depresja Chandlera
REKLAMA

Chandler Bing jednak nie próżnował. Powrócił do stabilnego serialowego aktorstwa w 2006 roku, gdy Warner Bros. zamówiło 22-odcinkowy sezon Studia 60 o realizacji fikcyjnego komediowego programu podobnego formatem do kultowego Saturday Night Live. Pomysł się nie powiódł i stacja NBC  nie zgodziła się na kontynuację. 5 lat później, od współproducentów Sposobu użycia, wyszedł pomysł na stworzenie Mr. Sunshine o właścicielu hali sportowej, który przeżywa kryzys wieku średniego w dniu czterdziestych urodzin. Predyspozycje serialu były znakomite, lecz ostateczny rezultat był dobry, ale nie aż tak jak się spodziewano.

REKLAMA

Do trzech razy sztuka! Go On jest odważniejsze szczególnie, że ze względu na tematykę balansuje między absurdalną komedią a poważnym dramatem. Bohater Perry’ego to komentator sportowy, niepotrafiący pogodzić się ze śmiercią żony, co znacznie pogarsza jego efektywność w pracy. Po wielu próbach, Ryan przekonuje się, by dołączyć do grupy terapeutycznej, która również nie potrafi się pozbierać po stracie kogoś bliskiego – dosłownie i metaforycznie. Przecież utrata kota tudzież żony dla młodszego i seksowniejszego kochanka to jeszcze większy problem.

go_on_1

Terapia – słowo klucz sitcomu. Naga prawda o psychologicznej pomocy zostaje tu obnażona od stóp do głów. Dostaje się każdej mniejszości – od homoseksualistów po Żydów, Afroamerykanów  czy Latynosów. Kwestia radzenia sobie z życiem codziennym poddana zostaje jednak uniwersalizacji, a siłą humoru jest nie tylko szeroki wachlarz ekstrawaganckich osobowości, ale przede wszystkim oderwane od rzeczywistości próby zmierzenia się z problemami.

REKLAMA

Go On to chyba pierwszy naturalny serial z Perrym w roli głównej. Nie ma tu przesadnej mieszanki ironii i melancholii, a aktor wciela się w postać niezdarną i gamoniowatą. Humor ten musi bawić amerykańską publiczność, gdyż oglądalność zza Oceanem jest nie najgorsza i drugi sezon produkcji jest bardzo możliwy. Chandler powrócił w dobrym stylu i oby pozostał w nim nieco dłużej niż zwykle!

Odcinki Go On można oglądać na platformie nVOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA