REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Legendary Pictures zdobyło prawa do kinowych Pokemonów! Pierwszym filmem będzie "Detektyw Pikachu"

Legendary Pictures od dłuższego czasu starało się o prawa do stworzenia pełnometrażowej, kinowej animacji z Pokemonami. Najwyraźniej gigantyczny sukces Pokémon GO znacznie przyspieszył sprawę.

21.07.2016
8:56
Będą Pokemony w stylu Pixara! Nadchodzi Detektyw Pikachu
REKLAMA
REKLAMA

Gra Pokémon GO stała się popularniejsza od Twittera. To najczęściej pobierana aplikacji ostatnich dni, której fenomen wykracza daleko poza ramy branży gier wideo. Nic dziwnego, że obie strony porozumienia - Nintendo oraz Legendary Pictures - postanowiły kuć żelazo, póki gorące.

Oczywiście Pokemony mają na swoim koncie wiele pełnometrażowych animacji. Część z nich była nawet wyświetlana w polskich kinach. Legendary Pictures nie wpisze się w tę serię animowanych produkcji, ale rozpocznie własną, niezależną. Ta będzie wyglądać jak produkcje Piksara i Disneya, z komputerowo generowanymi modelami.

Pierwszym pełnometrażowym filmem Legendary Pictures na licencji Pokemonów będzie "Detektyw Pikachu".

Być może większości z was tytuł niewiele mówi, ale fani japońskich stworków doskonale wiedzą, o co tutaj chodzi. Detektyw Pikachu to niedawno zapowiedziana gra z żółtym gryzoniem w roli głównej, który zajmuje się rozwiązywaniem zagadek i łamigłówek.

REKLAMA

Detektyw Pikachu to zupełnie inny Pokemon niż Pikachu podróżujący z trenerem Ashem. Detektyw odróżnia się od reszty swojego gatunku mniejszą siłą i możliwościami bojowymi. Jest za to znacznie bardziej inteligentny i spostrzegawczy. W pewnym momencie stworek spotyka chłopca Tima Goodwina, który rozumie wszystko, co „mówi” Pikachu. W ten sposób powstaje detektywistyczny duet gotów rozwiązać każdą sprawę.

Prace nad pełnometrażową animacją rozpoczną się dopiero w 2017 roku. Niewykluczone, że Detektyw Pikachu będzie rozpoczynał zupełnie nowe uniwersum Pokemonów, znacznie bardziej przystępne dla zachodnich odbiorców.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA