REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dużo nowych zdjęć z planu filmu „Diuna”. Czekamy na zwiastun

„Diuna” to jedna z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier 2020 roku. Adaptacja powieści Franka Herberta może się pochwalić nie tylko fantastyczną obsadą złożoną z wielu interesujących aktorów, ale też idealną osobą na fotelu reżysera. Potwierdzają to również nowe zdjęcia z planu produkcji sci-fi.

01.09.2020
21:13
diuna 2020
REKLAMA
REKLAMA

Druga ekranizacja wpływowej powieści science fiction jest wypatrywana przez wszystkich fanów gatunku już od kilku lat. W kontekście pandemii koronawirusa jej rola dla całego przemysłu filmowego wydaje się jednak jeszcze większa niż początkowo sądzono. Wielkie blockbustery mają bowiem zbawienny wpływ na wysokość wpływów z box office w tym trudnym okresie, co udowodniła niedawna premiera „Tenet”.

Co ciekawe, „Diuna” jest jedną z niewielu tegorocznych produkcji, które trafią do widzów w pierwotnie zaplanowanym terminie. Większość tytułów dystrybuowanych w klasycznej formule musiało przekładać datę premiery, czasem nawet kilkukrotnie. Wytwórnia Warner Bros. najwyraźniej ufa jednak, że kryzys kin będzie powoli acz systematycznie przemijać. Firma coraz poważniej rozkręca zresztą machinę promocyjną wokół produkcji Denisa Villeneuve.

Magazyn Empire opublikował właśnie szereg nowych fotografii z bohaterami filmu „Diuna”.

Na zaprezentowanych fotografiach pokazano takie postaci jak Paul Atryda, Chani, lady Jessika, książę Leto Atryda, Gurney Halleck i Stilgar. Magazyn pokazał też trzy alternatywne okładki zaplanowanego na 3 września numeru, którego głównym tematem będzie właśnie „Diuna”. Za dwa dni dowiemy się więc jeszcze więcej na temat zbliżającej się adaptacji powieści Franka Herberta. Nie żebyśmy obecnie nie mieli jakiegokolwiek pojęcia na temat tego filmu. Denis Villeneuve zdążył już zdradzić, że „Diuna” będzie podzielona na dwie części.

Polscy widzowie nieco dłużej będą musieli poczekać na premierowy zwiastun ekranizacji. Według medialnych informacji jako pierwsi zobaczą go amerykańscy widzowie, którzy wybiorą się na „Tenet” (będzie ekskluzywnie pokazywany przed pokazami produkcji Christophera Nolana). Do sieci ma zaś trafi trochę później, bo 9 września. W obsadzie „Diuny” znaleźli się Timothee Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac, Josh Brolin, Javier Bardem, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Dave Bautista i Stellan Skarsgard. Więcej świeżych zdjęć z planu filmu znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

„Diuna” trafi do polskich kin 18 grudnia.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA