REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest pierwszy zwiastun filmu „Diuna”, a w nim: gigantyczne czerwie, piaszczysta planeta i przepowiednie przyszłości

Jeden z najważniejszych filmów wyznaczonych na 2020 rok nareszcie doczekał się premierowego zwiastuna. Chodzi oczywiście o nową produkcję Denisa Villeneuve i zarazem ekranizację uwielbianej powieści science fiction. „Diuna” została pokazana na trwającym aż 3 minuty materiale, ale pewnej informacji zabrakło. Jakiej?

09.09.2020
19:26
diuna zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Denis Villeneuve w ostatnich latach stał się etatowym hollywoodzkim ekspertem od adaptacji światów science fiction. Najnowsza produkcja Kanadyjczyka będzie jednak największym z dotychczasowych wyzwań reżysera. Wziął bowiem na swoje barki powieść „Diuna” Franka Herberta, z którą nie poradził sobie sam David Lynch. Inna sprawa, że Villeneuve dostał zdecydowanie większą swobodę i możliwości od swojego starszego kolegi.

Dobrze pokazuje to opublikowany właśnie przez wytwórnię Warner Bros. premierowy zwiastun filmu.

Zamieszczone na YouTubie wideo liczy sobie 3 minuty i 4 sekundy. Przedstawia wszystkich najważniejszych aktorów historii wymyślonej przez Herberta, ale koncentruje się przede wszystkim na postaciach Paula Atrydy i Chani. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie tych dwojga odmieni ich przeznaczenia i zadecyduje o dalszych losach pustynnej planety Arrakis. Widzowie po raz pierwszy mają także okazję zobaczyć wygląd największych przeciwników rodu Atrydów, czyli barona Harkonnena i jego krewniaka Glossu Rabbana (w te role wcielą się Stellan Skarsgard i Dave Bautista).

Oprócz wspomnianej dwójki, główne role w „Diunie” zagrają Timothee Chalamet (Paul Atryda), Rebecca Ferguson (lady Jessika), Zendaya (Chani), Javier Bardem (Stiglar), Oscar Isaac (Leto Atryda), Jason Momoa (Duncan Idaho) i Josh Brolin (Gurney Halleck). Wszystkie te postaci widzimy również w powyższym trailerze, który kończy się wyczekiwaną przez wielu fanów oryginalnych powieści sceną z czerwiem pustyni.

Co ciekawe, pomimo tak obszernego materiału Warner Bros. nie zdecydowało się na potwierdzenie ustalonej wcześniej daty premiery. Najwyraźniej studio wciąż liczy się z koniecznością przeniesienia filmu na inny termin w przypadku drastycznego wzrostu zachorowań na COVID-19. Dlatego potwierdzenia wcześniejszych informacji na ten temat powinniśmy się spodziewać w późniejszym terminie.

REKLAMA

Według zapowiedzi „Diuna” ma trafić do polskich kin 18 grudnia.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA