REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ten film ma zdemaskować polski show-biznes. Ruszają zdjęcia do „Dziewczyn z Dubaju” Doroty „Dody” Rabczewskiej

Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień wraz z Emilem Stępniem odpowiadają za produkcję filmu o aferze dubajskiej, w którą zamieszane były polskie celebrytki. „Dziewczyny z Dubaju” mają „zdemaskować hipokryzję polskiego show biznesu”. Zdjęcia ruszają już 16 czerwca.

10.06.2020
12:44
Dziewczyny z Dubaju. Ruszają zdjęcia do filmu o aferze dubajskiej
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie jeszcze aferę dubajską z 2015 roku? Gwoli przypomnienia chodziło o sutenerstwo polegające na dostarczaniu arabskim szejkom polskich celebrytek jako luksusowych prostytutek. Wśród nich była Miss Polonia, modelka znana z programu „Top Model”, czy aktorka ze „Sfory”. Sprawę dogłębnie przedstawił Piotr Krysiak w swojej książce „Dziewczyny z Dubaju”. Teraz na jej podstawie powstanie film, za którego produkcję odpowiada Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień i Emil Stępień, czyli duet współpracujący przy „Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach” i „Pitbullu. Ostatnim psie”.

Już niedługo startują zdjęcia do „Dziewczyny z Dubaju”.

Projekt zapowiadany jest takimi oto słowami:

Nadchodzi film petarda! Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu.

Jak dowiadujemy się z podanych informacji, za kamerą stanie Maria Sadowska, czyli reżyserka m.in. „Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej”. Artystka zdradza jakie podejście zaprezentuje w produkcji:

Po raz pierwszy w swojej filmowej karierze podejmuję temat bohatera, a raczej bohaterki, która nie jest w jednoznaczny sposób pozytywna. Jest to dla mnie bardzo ciekawa i nowa droga, zupełnie nowe doświadczenie. Wszyscy jednak kochamy filmy o gangsterach i fascynujemy się mrocznymi bohaterami, mimo że wiemy, że są to ludzie o wątpliwej moralności. Robimy więc kino gangsterskie tylko, że z dziewczynami lekkich obyczajów w roli głównej. Ciemna strona ludzkiej natury, to do czego być może każdy z nas jest zdolny bądź nie jest, to temat, który zawsze fascynował i widzów, i filmowców. Takie pytanie chciałabym, żeby widz zadał sobie po wyjściu z kina. Podejmujemy też niezwykle ważny temat handlu ludźmi, oraz tego, że dzisiejszy świat jest pełen hipokryzji i przyzwolenia na to. To film o tym jak bardzo powierzchownie i relatywnie postrzegamy i oceniamy rzeczywistość.

A Doda dodaje:

Moją misją jest robienie filmów z morałem. Zadaniem „Dubajek” jest, by młode dziewczyny poczuły dumę i satysfakcję ze swoich ambicji, ciężkiej pracy i niechodzenia na skróty. Aby sztuczny blichtr niektórych celebrytek nie był wzorem do naśladowania i powodem do zazdrości. W tej historii za każdą kupioną firmową torebką kryje się sprzedaż moralności i siebie. Nie zapomniałam jednak o drugiej stronie medalu. Film pokaże również hipokryzję klientów z Polski, którzy do dnia dzisiejszego cieszą się z nienagannego medialnego wizerunku mężów i ojców. Ups.

Film ma opowiadać o mrocznej stronie świata blichtru i luksusu.

Fabuła prezentuje się następująco:

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

REKLAMA

W filmie występują m.in.: Katarzyna Figura, Jan Englert i Beata Ścibak-Englert, Paulina Gałązka, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk i Józef Pawłowski. Na plan wejdą już 16 czerwca 2020 roku.

Premiera „Dziewczyn z Dubaju” zaplanowana jest na 22 stycznia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA