REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Doktor House ponownie smęci bluesem – Hugh Laurie z nową płytą

Muzykujący aktorzy, tak jak niektórzy muzycy próbujący swych sił w aktorstwie, powinni zostać przy oryginalnym zawodzie. W tej dziedzinie niestety nie ma wyjątków. Nawet jeśli artysta ma rzeczywiście dobry wokal, to ostateczny wynik często w pełni nie zadowala. Hugh Laurie to znakomity tego dowód.

11.04.2013
12:01
hugh laurie
REKLAMA
REKLAMA

Po świadomej decyzji aktora o opuszczeniu serialu House, Laurie spróbował spełnić się w muzyce, którą od dziecka traktował jako hobby. Nikt zresztą nie kwestionował jego talentu szczególnie, że udowadniał go parę razy w odcinkach produkcji FOX.  Trzeba mieć jednak pomysł na siebie, a ja tej otoczki bluesowej nie kupuję.

Nie powiem, debiutancki krążek Let Them Talk kreuje ciekawą atmosferę z różnymi inspiracjami (w tle słychać bowiem gospel, soul czy zalążki amerykańskiego folku), ale brakuje mocnego ciosu. Żaden kawałek nie wychodził przed szereg, nawet gdy na jednym z nich gościnnie udzielał się sam Sir Tom Jones. Hugh Laurie ma znakomity głos, ale płyta lepiej sprawdziłaby się jako zapis nagrania z improwizowanego jam session. Jeśli całość dopieszcza się do granic możliwości w studiu, to oryginalny zamysł gatunku po drodze się gubi.

Słaby debiut jednak nie zniechęcił artysty. Hugh Laurie w maju wydaje kolejną płytę i materiał do tej pory z niej udostępniony przyciąga o wiele bardziej. „Unchain My Heart” posiada tę żywiołowość, której zabrakło wcześniej. Nie wiem czemu, ale ten utwór przekonuje do siebie od razu od pierwszych dźwięków. Podobnie jak „Louisiana Blues”, który jest oficjalnym singlem zapowiadającym krążek Didn’t It Rain.

REKLAMA

Obawiam się jednak, że płyta może mieć podobny odbiór, jak debiut. Blues masowo się nie sprzedaje, a hermetyczny i stabilny klimat aranżacji może spowodować, że każda piosenka na albumie może brzmieć tak samo. Poza tym, blues najlepiej wychodzi na żywo, a podreperowany w studiu traci swój klimat. Lepiej jakby Hugh Laurie stawiał sobie nowe wyzwania aktorskie, niż muzyczne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA