REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Znów nie zmrużysz oczu. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu „Doktor Sen”, kontynuacji „Lśnienia”

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun kontynuacji „Lśnienia”. Zobaczcie, jak zapowiada się produkcja na podstawie prozy Stephena Kinga.

13.06.2019
19:45
Doktor Sen - zwiastun kontynuacji Lśnienia z Ewanem McGregorem
REKLAMA
REKLAMA

„Doktor Sen” (ang. „Doctor Sleep”), bazujący na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule, będącej kontynuacją losów Danny’ego Torrance’a ze „Lśnienia”, zawita na ekrany polskich kin 29 listopada tego roku.

W roli dorosłego chłopca, który był sterroryzowany w oryginalnej powieści, zobaczymy Ewana McGregora, a historia, podobnie jak w książce, będzie silnie osadzona w świecie jednego z najsłynniejszych dzieł Kinga i reżysera oryginalnego filmu - Stanleya Kubricka.

Za sterami filmu stanie Mike Flanagan, twórca takich horrorów jak „Hush”, „Zanim się obudzę”, „Gra Geralda”, czy popularnego serialu Netfliksa „Nawiedzony dom na wzgórzu”. W obsadzie, poza McGegorem znaleźli się natomiast: Rebecca Ferguson („Mission Impossible: Rogue Nation”) , Bruce Greenwood („Kingsman: Złoty Krąg”, Zahn McClarnon („Bone Tomahawk”) oraz debiutanka Kyliegh Curran.

Warto wspomnieć, że Stephen King wielokrotnie powtarzał, że nie jest fanem adaptacji Kubricka, która jego zdaniem w bardzo luźny sposób adaptowała oryginalne dzieło.

Książkowa wersja „Doctor Sleep” była więc bezpośrednią kontynuacją pisanego „Lśnienia”, w żaden sposób nie nawiązującą do słynnej adaptacji.

Po ogłoszeniu prac nad filmową wersją nowej powieści, wielu fanów zastanawiało się więc, czy jej reżyser odniesie się w ogóle do filmu Kubricka, czy tak jak autor oryginału, całkowicie go zignoruje. Fani mogą odetchnąć z ulgą. W niedawnej rozmowie z portalem SlashFilm, Mike Flanagan zdradził że:

Nie ma takiej wersji rzeczywistości, w której nie chciałbym odnieść się do jednego z najlepszych filmów w historii kinematografii. Nie ma żadnych plusów, wynikających z próby zignorowania tego dzieła.

Rzeczywiście – jak pokazuje już pierwszy zwiastun produkcji – adaptacja książki „Doktor Sen”  będzie bezpośrednio odnosić się do najsłynniejszych scen oryginalnego filmu, budując dalszą grozę nowej historii.

REKLAMA

Akcja „Doctor Sleep” rozgrywa się w czterdzieści lat po wydarzeniach z pamiętnego wyjazdu do Overlook Hotel, gdy Danny po raz kolejny zostaje nękany niepokojącymi wizjami. W pewnym momencie poznaje dziewczynkę, która również posiada moc „lśnienia” i potrzebuje jego pomocy.

Doktor Sen - oryginalny plakat class="wp-image-294848"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA