REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Danny Torrance wraca do hotelu Overlook. Nowy zwiastun filmu „Doktor Sen”

„Doktor Sen” Mike’a Flanagana to adaptacja głośnej powieści Stephena Kinga, będącej kontynuacją jednego z jego najbardziej komentowanych tytułów - „Lśnienia”. W sieci zadebiutował nowy zwiastun, który zdradza jeszcze większe zależności między obiema opowieściami.

09.09.2019
10:23
Doktor Sen - Ewan McGregor
REKLAMA
REKLAMA

Stephen King napisał powieść „Doktor Sen” w 2013 roku, przedstawiając dalsze losy jednego z bohaterów „Lśnienia” - Danny’ego Torrance’a, który był małym chłopcem w trakcie wydarzeń przedstawionych w oryginalnej powieści. Teraz jako dorosły człowiek po raz kolejny spotyka osoby, które obdarzone są darem magii i po raz kolejny musi uporać się z konsekwencjami. Książka spotkała się z dość przychylnym przyjęciem czytelników i krytyków, dlatego nie dziwne, że Hollywood postanowiło po nią sięgnąć.

W filmowej adaptacji zobaczymy Ewana McGregora jako dorosłego Danny’ego. Jak pokazuje nowy zwiastun, historia bardzo silnie nawiązywać będzie do pamiętnych wydarzeń sprzed lat.

Nowy materiał skupia się w szczególności na informacji, że bohater wróci do słynnego hotelu Overlook, będącego miejscem akcji oryginalnego dzieła.

Budynek jest dokładnie taki sam, jak ten pokazany w filmie z 1980 roku. Z jednej strony powrót do kultowego miejsca zdarzeń intryguje. Z drugiej powstaje pytanie, czy tak silne nawiązywanie do oryginału wyjdzie filmowi na dobre, czy skaże go na ciągłe porównania z poprzednimi wersjami historii?

REKLAMA

W tym miejscu warto przypomnieć, że Stephen King nie jest fanem filmowego „Lśnienia”, oskarżając Kubricka o nadmierne zmiany względem oryginału. Autor dość przychylnie wypowiada się natomiast o pracach nad filmem „Doktor Sen”. Przed niektórymi pokazami „To: Rozdział 2” mogliśmy nawet oglądać specjalną wersję zwiastuna z zapowiedzią Stephena Kinga i Mike’a Flanagana, pokazującą, że autor w pełni wspiera najnowszy projekt.

Jaki jednak będzie efekt końcowy prac nad filmem, dowiemy się 15 listopada, gdy produkcja trafi do polskich kin.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA