REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Danny Torrance wraca do hotelu Overlook. Nowy zwiastun filmu „Doktor Sen”

„Doktor Sen” Mike’a Flanagana to adaptacja głośnej powieści Stephena Kinga, będącej kontynuacją jednego z jego najbardziej komentowanych tytułów - „Lśnienia”. W sieci zadebiutował nowy zwiastun, który zdradza jeszcze większe zależności między obiema opowieściami.

09.09.2019
10:23
Doktor Sen - Ewan McGregor
REKLAMA
REKLAMA

Stephen King napisał powieść „Doktor Sen” w 2013 roku, przedstawiając dalsze losy jednego z bohaterów „Lśnienia” - Danny’ego Torrance’a, który był małym chłopcem w trakcie wydarzeń przedstawionych w oryginalnej powieści. Teraz jako dorosły człowiek po raz kolejny spotyka osoby, które obdarzone są darem magii i po raz kolejny musi uporać się z konsekwencjami. Książka spotkała się z dość przychylnym przyjęciem czytelników i krytyków, dlatego nie dziwne, że Hollywood postanowiło po nią sięgnąć.

W filmowej adaptacji zobaczymy Ewana McGregora jako dorosłego Danny’ego. Jak pokazuje nowy zwiastun, historia bardzo silnie nawiązywać będzie do pamiętnych wydarzeń sprzed lat.

Nowy materiał skupia się w szczególności na informacji, że bohater wróci do słynnego hotelu Overlook, będącego miejscem akcji oryginalnego dzieła.

Budynek jest dokładnie taki sam, jak ten pokazany w filmie z 1980 roku. Z jednej strony powrót do kultowego miejsca zdarzeń intryguje. Z drugiej powstaje pytanie, czy tak silne nawiązywanie do oryginału wyjdzie filmowi na dobre, czy skaże go na ciągłe porównania z poprzednimi wersjami historii?

REKLAMA

W tym miejscu warto przypomnieć, że Stephen King nie jest fanem filmowego „Lśnienia”, oskarżając Kubricka o nadmierne zmiany względem oryginału. Autor dość przychylnie wypowiada się natomiast o pracach nad filmem „Doktor Sen”. Przed niektórymi pokazami „To: Rozdział 2” mogliśmy nawet oglądać specjalną wersję zwiastuna z zapowiedzią Stephena Kinga i Mike’a Flanagana, pokazującą, że autor w pełni wspiera najnowszy projekt.

Jaki jednak będzie efekt końcowy prac nad filmem, dowiemy się 15 listopada, gdy produkcja trafi do polskich kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA