REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Doktor Who" - utracone odcinki sprzed 50 lat obejrzymy w formie serialu animowanego

Prawdziwa gratka dla wiernych fanów serialu "Doktor Who". BBC tworzy animowane widowisko na podstawie wyemitowanych przed 50 laty i bezpowrotnie straconych odcinków. 

07.09.2016
11:54
Doktor Who: utracone odcinki sprzed 50 lat wrócą jako serial animowany
REKLAMA
REKLAMA

Składający się z sześciu części serial animowany będzie zatytułowany "Doctor Who: The Power Of The Daleks", a jego fabuła ma być adaptacją wyemitowanych w roku 1966 odcinków "Doktora Who", które w latach siedemdziesiątych zostały zniszczone. Pojawiły się one na antenie tylko raz, zatem szansę na ich obejrzenie mieli jedynie najstarsi fani tego telewizyjnego widowiska. Reżyserem animacji jest Charles Norton, a jej premiera odbędzie się 5 listopada 2016 roku o godzinie 17:50, czyli równo - co do minuty - pięćdziesiąt lat po premierze pierwszego z utraconych odcinków, będących kanwą tej adaptacji.

doktor who Doctor Who The Power Of The Daleks class="wp-image-73912"

W archiwach BBC brakuje w sumie aż 97 z 253 odcinków serialu "Doktor Who" produkowanych między rokiem 1963 a 1969.

REKLAMA

W latach 1967-1978 wiele materiałów magazynowanych na taśmach i w wideotekach było niszczonych. Przyczyna była prozaiczna - oszczędność. W późniejszym okresie wiele z tych dzieł próbowano odzyskać.  Animacja "Doctor Who: The Power Of The Daleks" zostanie odtworzona na podstawie ocalałych oryginalnych nagrań, klipów i materiałów graficznych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA