REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Dolly Parton uratuje świat przed koronawirusem? Gwiazda country wydała fortunę na powstanie szczepionki

Kiedy naukowcy zaapelowali o wsparcie finansowe badań nad szczepionką na COVID-19, Dolly Parton nie czekała ani chwili: piosenkarka przeznaczyła na ten cel zawrotną kwotę. Dziś gwiazda muzyki country nie kryje wzruszenia optymistycznymi doniesieniami w sprawie szczepionki na koronawirusa.

18.11.2020
11:32
dolly parton szczepionka koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Od paru dni świat żyje optymistycznymi doniesieniami na temat szczepionki na COVID-19. Zespół naukowców z firmy Moderna poinformował, że skuteczność stworzonej przez nich szczepionki można oszacować aż na ok. 95%. Nie każdy jednak wie, że jedną z matek tego sukcesu jest gwiazda muzyki country, Dolly Parton.

Szczepionka na koronawirusa dzięki Dolly Parton?

Okazuje się, że już na samym początku pandemii, gdy pojawiły się pierwsze apele naukowców o wsparcie finansowe prac nad szczepionką, Dolly Parton nie miała wątpliwości, że tę inicjatywę należy potraktować poważnie. Jeszcze w kwietniu 2020 r. gwiazda wsparła koncern zawrotną kwotą w wysokości miliona dolarów:

Poczułam, że przyszedł czas, żebym otworzyła swoje serce i jakoś pomogła.

— mówiła piosenkarka tuż po wpłacie darowizny.

Dziś, kiedy Moderna informuje o przełomie w badaniach nad szczepionką, gwiazda country nie kryje wzruszenia:

Kiedy wpłacałam pieniądze na fundusz Covid, chciałam zrobić coś dobrego, i udało się! Miejmy nadzieję, że niedługo znajdziemy lekarstwo

— napisała na Twitterze artystka.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA