REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Najman ogłosił Don Vasyla na swojej gali MMA. Teraz myśli, że wywołał wojnę polsko-romską

Marcin Najman, po tym jak dostał bana na Fame MMA, organizuje swoją własną galę. Ogłosił, że pojawi się na niej idol naszych babć – Don Vasyl. Nie raczył jednak dodać, że nie wystąpi w charakterze zawodnika. To nie koniec fake newsów od „El Testosterona”.

02.07.2021
18:35
don vasyl najman mma vip zamieszki mielec
REKLAMA

W ostatnich latach na różnych galach freak fight mogliśmy podziwiać naparzankę siostry Godlewskiej z Martą Linkiewicz, Daniela Magicala, który sam sobie złamał nogę, czy boksującego byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Nie wiem, kto miałby się pojawić następny na ringu, by to kogoś jeszcze zdziwiło.

REKLAMA

A jednak.

Od kilku dni w sieci krąży nagranie pochodzące z rezydencji Don Vasyla w Ciechocinku. 71-letni muzyk, którego wykonanie piosenki „Ore ore” ma ponad 3 miliony wyświetleń na YouTube, siedzi w otoczeniu rodziny i Najmana. — Każdy może wszystko jeszcze w życiu osiągnąć, wiek to jest tylko liczba — powiedział „El Testosteron”, po czym dodał, że „Debiut Don Vasyla na MMA-VIP już w październiku”.

Na koniec muzyk jeszcze zwrócił się w stronę zawodnika MMA Jacka Murańskiego. — Jacku, nie bój się, śmiało! — powiedział z uśmiechem i machnął pięścią przed kamerą. Jak napisałem na początku: w Polskim show-biznesie wszystko jest możliwe, a Don Vasyl jakiś czas temu żalił się w mediach, że ma milion złotych długów. Kasa za walkę mogłaby więc załatać dziurę w budżecie.

To niefajna manipulacja. Owszem, Don Vasyl wystąpi na gali MMA-VIP, ale zagra na niej koncert.

Sprostował to w rozmowie z portalem Plejada.pl. — To jest żart. Będę na gali, ale będę tam śpiewał — powiedział muzyk. Na tym jednak „clickbaity” związane z galą Najmana się nie skończyły. Teraz pięściarz nagrał kolejny filmik. Tym razem na smutno.

— Po tym gdy MMA-VIP podpisało kontrakt z Don Vasylem na występ podczas trzeciej edycji, doszło do niepokojów społecznych, do rozruchów. W Mielcu społeczność romska i polska starły się ze sobą — powiedział.

W tym miejscu apeluję i bardzo proszę, aby wszyscy rozeszli się do domów, aby te niepokoje nie były czymś, co może spowodować poróżnienie się naszych społeczności. Żyjemy wszyscy w jednym kraju, mamy takie same prawa jako Polacy i bardzo proszę o zaniechanie tych agresywnych praktyk. Jeszcze raz powtarzam: Don Vasyl będzie gwiazdą na gali MMA-VIP 3 i tego nikt i nic nie zmieni

— zaapelował Najman

I nie wiadomo, czy Najman robi sobie jaja czy naprawdę uwierzył, że to występ Don Vasyla wywołał zamieszki w Mielcu.

„Wirtualna Polska” ustaliła, że awantura była odwetem za wydarzenia z początku czerwca (czyli na długo przed ogłoszeniem Don Vasyla na MMA-VIP). 16-latek został wtedy uderzony przez nastolatka narodowości romskiej. Stracił dwa zęby.

W zeszłą niedzielę, 27 czerwca (czyli właśnie w dniu, w którym Najman wrzucił nagranie z „debiutem” Don Vasyla) znajomi poszkodowanego chłopaka postanowili się zemścić i doszło do awantury, w której wzięło udział kilkanaście osób. Grupa uzbrojonych mieszkańców Mielca starła się z Romami z blokowiska wyposażonymi w bejzbole i pałki teleskopowe. Bójkę rozgoniła policja.

Nastroje są w Mielcu dalej napięte. Na ścianach pojawiły się hasła: „Cygańskie nieroby, wstęp wzbroniony” i „Cygan cwaniakuje i w barakach się bunkruje”. Stowarzyszenie Romów w Polsce „stanowczo potępia wszelkie akty przemocy”, a policja prowadzi śledztwo. Zarzuty usłyszała już matka 16-latka, która nie tylko uczestniczyła w bójce, ale także zebrała mieszkańców do wyjścia na ulice.

REKLAMA

Niepokoje w Mielcu nie mają więc nic wspólnego z MMA-VIP. Jednak czego się spodziewać po facecie, który pojechał bronić Jasnej Górny przed duchami, został zdyskwalifikowany za skopanie Don Kasjo w walce bokserskiej i połączył szczepionki z kanibalizmem. Jedyne co mu pozostaje, to opieranie swojego wizerunku na skandalach i jak na razie dobrze mu to wychodzi.

Gala MMA-VIP 3 ze śpiewającym Don Vasylem i skandalizującym Najmanem obędzie się w październiku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA