REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dorociński jako Kapuściński, czyli wspaniała animacja Jeszcze dzień życia. Jest już polski zwiastun

Jeszcze dzień życia to animacja bazująca na reportażu pod tym samym tytułem. Jego autorem jest Ryszard Kapuściński, a głosu głównemu bohaterowi użyczy Marcin Dorociński. 

21.06.2018
16:05
Wspaniała animacja Jeszcze dzień życia. Jest już polski zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma chyba nikogo wśród naszych czytelników, kto nie słyszałby o Ryszardzie Kapuścińskim. Polski reportażysta, który na swoim koncie ma teksty nie tylko znakomite, ale również popularne, i to nie tylko w Polsce. Kapuściński zmarł w 2007 roku, ale jego reportaże ciągle fascynują i inspirują twórców. Tym razem w sidła tej wybitnej literatury wpadli Damian Nenow i Raúl de la Fuente, którzy wkrótce dostarczą nam animację Jeszcze dzień życia.

To animacja oparta o książkę pod tym samym tytułem.

Jeszcze dzień życia jest połączeniem filmu fabularnego i dokumentu. Głównym bohaterem jest dziennikarz, który pisze reportaż o wojnie domowej w Angoli. Niedługo później to afrykańskie państwo otrzyma niepodległość, ale jak na razie jest niebezpieczne nawet dla dziennikarzy. Łatwo się domyślić, że film w swoim centralnym punkcie umieści właśnie Ryszarda Kapuścińskiego, a głos pod jego animowaną wersję podłoży Marcin Dorociński.

REKLAMA

Jak podaje Onet.pl w filmie usłyszymy również Arkadiusza Jakubika w roli lokalnego dziennikarza, a także Olgę Bołądź, która użyczy głosu angolskiej bojowniczce. Polskim producentem filmu jest firma Platige Image, znana ze świetnych animacji i to nie tylko reklamowych.

Patrząc na zwiastun, zapowiada się naprawdę świetna animacja. Podoba mi się ona nie tylko ze względu na przyjemną kreskę. Bardzo doceniam, że zdecydowano się zekranizować reportaż naprawdę wybitnego polskiego autora. Ponadto sama forma, to znaczy animacja, jest bardzo wdzięczna do pokazywania spraw trudnych i bolesnych. Pamiętam fenomenalny i głośny Walc z Baszirem, który ukazywał dramat wojny w Libanie w roku 1982. Mam nadzieję, że produkcja na podstawie twórczości polskiego reportażysty również nie przejdzie bez echa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA