REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Czuję się jakby ktoś mnie obrzygał – Dorota Wellman nie odpuszcza TVP i zapowiada kroki prawne

Dorota Wellman została niedawno bezpardonowo zaatakowana w „Wiadomościach” TVP. W materiale podano nieprawdziwe i stawiające ją w złym świetle informacje. Dziennikarka potwierdziła właśnie, że podjęła kroki prawne.

17.05.2021
15:05
dorota wellman wiadomości tvp atak kroki prawne
REKLAMA

Zaczęło się 11 maja, kiedy to główne wydanie „Wiadomości” na TVP wyemitowało materiał dotyczący wykorzystania unijnych środków w programie „SMART Senior”. Ideą programu jest nauczenie osób starszych korzystania z nowych technologii. Według TVP Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu rzekomo zapłacił niemal 700 tys. zł za szkolenie seniorów m.in. z obsługi smartfonów (koszt kursu dla jednej osoby to dziesięć tysięcy). Część z tych pieniędzy miałaby trafić do prowadzącej szkolenia Doroty Wellman. Według materiału pracy przy programie towarzyszyłoby zatem wyprowadzanie unijnych pieniędzy.

REKLAMA

Dorota Wellman w ogóle nie bierze udziału w tym projekcie.

Prezenterka zareagowała błyskawicznie i opublikowała oświadczenie, zaprzeczając informacjom, które w swym materiale przedstawił Marcin Szypszak. Ostatecznie nie ma nawet o czym dyskutować, bo, jak się okazało... Dorota Wellman w ogóle nie bierze udziału w tym projekcie.

Oświadczenie wydał też Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, który dziennikarkę przeprosił i przyznał, że żadnej umowy nigdy z nią nie podpisał. Wellman była brana pod uwagę jako jedna z możliwych osób zajmujących się systemem motywacyjnym, jednak nigdy nie doszło do żadnych wiążących ustaleń. Mirosław Ochyra, rzecznik urzędu, dodał, ze pod uwagę brane były również inne znane osoby. Przeprosił za zaistniałą sytuację i dodał, że publikacja w TVP (a także w TVP Info) nie została w WUP w Opolu potwierdzona.

Wellman nie zamierza odpuścić TVP

Opinia publiczna wnioskuje już, że jestem złodziejem okradającym emerytów na 700 tys. zł. Czuję się jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja

– powiedziała Dorota Wellman.
REKLAMA

Prezenterka potwierdziła, że podjęła już kroki prawne w kwestii naruszenia dóbr osobistych, dotyczące zarówno urzędu w Opolu, jak i TVP. Będzie też domagać się od TVP przeprosin, z którymi, jak wiemy, stacji rzadko jest po drodze. Wspominała, że również w swoim miejscu pracy musiała tłumaczyć sytuację, a dyrektorowi personalnemu TVN udowadniać swoją niewinność.

Współpraca Doroty Wellman z TVP zakończyła się w 2007 roku przejściem do stacji TVN.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA