REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Brytyjska szlachta na wielkim ekranie. Jest zapowiedź kinowego „Downton Abbey”

Przez długi czas możliwość pojawienia się filmu „Downton Abbey” wydawała się tylko pobożnym życzeniem. Jednak kilka miesięcy temu projekt został oficjalnie potwierdzony i mamy doczekać się kinowej wersji słynnego serialu. Jest już nawet dostępny teaser zwiastuna.

14.12.2018
19:56
downton abbey zapowiedź
REKLAMA
REKLAMA

Ten co prawda nie zdradza nic z fabuły produkcji, ale obiecuje powrót do dobrze znanego dworu, który można było oglądać na małym ekranie w latach 2010-2015. Film najpewniej będzie miał zresztą sporo wspólnego ze swoim serialowym pierwowzorem.

Na ekran wróci część znanej już widzom obsady, w tym Maggie Smith, Michelle Dockery i Hugh Bonneville. Mało tego, w kinowej wersji „Downton Abbey”, ujrzymy także, takich aktorów i aktorki, jak Laura Carmichael, Elizabeth McGovern, Joanne Froggatt, Jim Carter, Allen Leech, Robert James-Collier, Phyllis Logan, Brendan Coyle, Lesley Nicol, Kevin Doyle, Penelope Wilton, Matthew Goode.

To jednak nie koniec obsadowej listy płac, gdyż w filmie pojawi się kilka nowych twarzy. Nie wiemy jeszcze, w jakie postaci mieliby się wcielić owi aktorzy, ale mamy pewność, że ujrzymy jeszcze Imeldę Staunton, Geraldine James, Simona Jonesa, Davida Haiga, Tuppence Middleton, Kate Phillips i Stephena Campbella Moore'a.

Scenariusz to dzieło autorstwa twórcy serialowego „Downton Abbey”, czyli Juliana Fellowesa. On też jest zaangażowany w projekt jako jeden z producentów. Za kamerą stanie Brian Percival, który za reżyserię odcinka pilotowego serialu otrzymał Emmy i nagrodę BAFTA.

Oryginalne „Downton Abbey” to istny fenomen.

REKLAMA

Produkcja była nadawana nieprzerwanie przez 5 lat i doczekała się 6. sezonów. Twórcy zdobyli aż 69 nominacji do nagród Emmy, ustanawiając tym samym rekord, jeśli chodzi o serial nieamerykański. Sama historia skupiała się wokół członków bogatej rodziny Crawleyów, a także ich służby. Miejscem akcji była Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych.

„Downton Abbey” ma mieć swoją premierę 20 września 2019 roku. Nie wiemy jeszcze czy film pojawi się w tym samym czasie w polskich kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA