REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie ma co płakać za serialem Sherlock. Dostaniemy coś lepszego - Draculę od tych samych producentów!

Bycie fanem Sherlocka to nie jest łatwa sprawa. Czekanie na kolejny sezon telewizyjnego widowiska BBC jest jak emocjonalny rollercoaster. Tym bardziej zaskoczyła mnie wiadomość, że wiecznie zapracowani producenci tego serialu - Mark Gatiss oraz Steven Moffat - znowu połączą siły.

20.06.2017
20:08
Nadciąga Dracula od twórców świetnego serialu Sherlock!
REKLAMA
REKLAMA

Współpraca dwóch speców od telewizyjnych widowisk, którzy przyłożyli ręce do takich hitów małego ekranu jak Doctor Who czy Gra o tron, nie należy do łatwych. Problemem jest masa innych zobowiązań, które przeszkadzają w pracach nad Sherlockiem dla BBC. Między innymi dlatego czwarty sezon serialu z detektywem pojawił się dopiero w styczniu 2017 roku, po ponad 20 miesiącach zwłoki.

Teraz Moffat i Gatiss będą pracować nad kolejną wielką produkcją BBC. To Dracula na podstawie prozy Brama Stokera!

Wzorem Sherlocka, Dracula ma posiadać ten sam epizodyczny charakter. Pierwszy sezon będzie się składał z kilku bardzo długich odcinków stanowiących spójną całość. Niestety, nie wiadomo, czy tak jak w Sherlocku producenci zdecydują się na osadzenie akcji telewizyjnego widowiska w czasach współczesnych. To była jedna z najlepszych decyzji, jakie duet Gatiss - Moffat podjął podczas prac nad przygodami najpopularniejszego detektywa na świecie. Liczę na powtórkę.

 class="wp-image-87710"
REKLAMA

Na ten moment nie wiadomo nawet, kiedy Dracula od BBC ma się pojawić. Przedsięwzięcie jest na etapie wczesnych prac nad scenariuszem oraz doboru aktorów. Nie chcę być złośliwy, ale każdy nauczony praktyką fan Sherocka powie wam, żebyście uzbroili się w cierpliwość. Czekać jednak warto. Jeżeli Dracula będzie tak dobry jak Sherlock, dostaniemy jedno z najlepszych widowisk telewizyjnych zahaczających o horror, jakie kiedykolwiek powstały.

Warto przypomnieć, że nie tylko BBC bierze się w ostatnim czasie za serial z wampirami. Temat krwiopijców interesuje również Netfliksa, który tworzy odcinkową serię na podstawie popularnej gry wideo Castlevania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA