REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Paul McCartney i John Lenon pokonani przez rapera. Dla fanów Beatlesów mamy coś na otarcie łez

Drake ma nowe powody do zadowolenia. Raper zdetronizował The Beatles. Udało mu się pobić rekord ustanowiony przez Paula McCartney’a i Johna Lenona ponad pół wieku temu.

12.07.2018
16:25
drake scorpion recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Najnowszy album Drake’a o tytule Scorpion okazał się niesamowitym sukcesem. Już na początku lipca był najchętniej słuchanym w Spotify i w Apple Music. Użytkownicy usługi przygotowanej głównie z myślą o posiadaczach iPhone’ów słuchali go częściej, niż ich koledzy korzystający ze szwedzkiego streamingu.

Jest to o tyle ciekawe, że Apple Music globalnie ma nadal mniejszy zasięg. Wygrywa ze Spotify na rodzimym rynku w Stanach Zjednoczonych, ale tylko o włos. Nie ma jednak wątpliwości, że gdzie nie spojrzeć, Drake ze swoim Scorpion jest na topie. I to na tyle dużym, że właśnie pobił rekord ustanowiony ponad 50 lat temu… przez legendarnych Beatlesów.

Drake miał jednocześnie 7 singli na liście Top 10 Billboardu.

 1. Drake - Nice for What
 2. Drake - Nonstop
 3. Cardi B, Bad Bunny & J Balvin - I Like It
 4. Drake - God’s Plan
 5. Maroon 5 Featuring Cardi B. - Girls Like You
 6. Drake - In My Feelings
 7. Drake - I’m Upset
 8. Drake - Emotionless
 9. Drake - Don’t Matter to Me featuring Michael Jackson
 10. XXXTENTACION - Sad!

Poprzedni rekord należał do The Beatles. Zespół mógł pochwalić się podobnym osiągnięciem, aczkolwiek z pięcioma singlami, w 1964 roku. Nie oznacza to jednak, że Drake zgarnia wszystko. Jeszcze jedno spore wyzwanie przed nim.

Jego dużo starsi koledzy po fachu, czyli Beatlesi, nadal mają w ręku rekord pięciu pierwszych miejsc na tej liście okupowanych jednocześnie. Drake’owi nie udało się zająć trzeciej i piątej lokaty.

Nie ma jednak wątpliwości, że cały nowy album jest sukcesem. Nie tylko bije rekordy w streamingu - na listę Hot 100 trafiły wszystkie składające się na niego utwory. Drake zajmuje tym samym 27 pozycji, a 25 to kawałki ze Scorpiona.

Polscy fani klasyki, którym muzyka Beatlesów jest bliższa, mają jednak szansę uciec od Drake’a.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Paul McCartney zagra po raz pierwszy w Krakowie i to jeszcze w tym roku. Będzie to jego drugi występ w Polsce. Ostatnim razem muzyk odwiedził Stadion Narodowy w Warszawie w 2013 roku podczas trasy Out There.

REKLAMA

Tym razem członek Beatlesów odwiedzi nasz kraj w ramach trasy Freshen up i promocji albumu Egypt Station. Występ zaplanowano na 3 grudnia 2018 roku na Tauron Arena Kraków. Sprzedaż biletów ruszy 20 lipca, a przedsprzedaż - dzień wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA