REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

"Drive" dostanie nowy soundtrack, z Chvrches, SBRKT i Foals. Tylko... po co?

Kto oglądał "Drive" (2011) z Ryanem Goslingiem ten wie, że soundtrack był w 50% powodem sukcesu filmu. Świetne kawałki od Kavinsky'ego, Cliffa Martineza, Chromatics i College and Electric Youth (którzy ostatnio wydali longplaya) powodowały ciarki na skórze, zdecydowanie większe niż gra aktorska Goslinga. Ktoś jednak postanowił, że oryginalny synthpopowy klimat może być jeszcze lepszy(?).

22.10.2014
9:39
„Drive” dostanie nowy soundtrack, z Chvrches, SBRKT i Foals. Tylko… po co?
REKLAMA

"Radio 1 Rescores: Drive - Curated by Zane Lowe" - to nazwa projektu, za którą kryje się stworzenie nowego soundtracku do "Drive". Jak widać po tytule, do tego bardzo trudnego zadania został wyznaczony Zane Lowe. DJ BBC Radio 1 na swoją listę à la 80s wciągnął takie gwiazdy jak Chvrches, Banks, Bastille, Foals, SBTRKT, Jon Hopkins, Erica Prydza, the 1975, the Neighbourhood i ZCC. Wszystkie kawałki zostaną specjalnie przygotowane na tę okazję przez wyżej wymienione zespoły.

REKLAMA

Skąd to całe zamieszanie? BBC Three 30-go października wyemituje "Drive", a widz będzie mógł wybrać między nowym a starym soundtrackiem. Reżyser filmu, Nicolas Winding Ref, wyraził swoje poparcie dla  projektu BBC. Cóż, na pewno Lowe będzie starać się jak może, a mając do dyspozycji tak świetne zespoły uda mu się stworzyć naprawdę dobry soundtrack, tylko po co to wszystko? Jedynym plusem zamieszania jakie wprowadza BBC Three jest fakt, że usłyszymy nowe kawałki chociażby od Chvrches (Get Away już możecie posłuchać) czy SBRKT. Zane już się tłumaczył, że "nikt nie stara się niczego polepszyć", ale coś mi się wydaje, że do fanów "Drive" te słowa nie trafią.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA