REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"Drwal" - przejmująca animacja polskiego twórcy. Zobacz na Vimeo

"Drwal" to polska animacja, która niedawno trafiła na serwis Vimeo. Autorem animowanego filmu krótkometrażowego jest Paweł Dębski, reżyser urodzony w Warszawie, w 1985 roku. "Drwal" został nakręcony w 2011 roku, ale teraz możemy go obejrzeć zupełnie bezpłatnie online.

06.07.2015
16:44
"Drwal" - przejmująca animacja polskiego twórcy. Zobacz na Vimeo
REKLAMA
REKLAMA

Animacja opowiada - jak tytuł wskazuje - o drwalu i jego synu. Relacja mężczyzny i małego chłopca ulega zmianie, kiedy główny bohater przechodzi załamanie. W ciągu kilkunastu minut jesteśmy świadkami przejmującej historii, która skupia się na przemianie, bólu, cierpieniu, braku zrozumienia, samotności i przemocy. "Drwal" to animacja, która wzrusza i przeraża. Klimat filmu, jego atmosferę idealnie oddaje kolorystyka w jakiej został utrzymany. Mamy tu budzące niepokój brązy, ciemne oranże, czerń, kolor brunatny. Całość wygląda tak, jakby została namalowana pastelami.

REKLAMA

Drwal from FUMI on Vimeo.

Paweł Dębski oprócz "Drwala" z 2011 roku ma na swoim koncie parę innych filmów. Pierwszy z nich, "Kropelka", powstał w 2006 roku. Kolejne, "Koszmar włosów" w 2007 roku, a "Zupełnie inna historia" rok później. "Drwal" jest ostatnim jego filmem. Animacja zdobyła nagrodę na Ars Independent w 2012 w Konkursie Animacji, w kategorii najlepszy film animowany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA