REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwszy zwiastun filmu "Duma i uprzedzenie i zombie" jest lepszy, niż można się było spodziewać

Doczekaliśmy się pierwszego trailera ekranizacji książki "Duma i uprzedzenie i zombie" autorstwa Setha Grahame'a-Smitha (i Jane Austen, rzecz jasna). Z całą pewnością nie będzie to oscarowe widowisko, ale zapowiada się zabawnie.

12.10.2015
9:46
Pierwszy zwiastun filmu "Duma i uprzedzenie i zombie" jest lepszy, niż można się było spodziewać
REKLAMA
REKLAMA
duma i uprzedzenie i zombie zwiastun

Koncepcja Setha Grahame'a-Smitha, mającego na koncie także "Abrahama Lincolna. Łowcę wampirów", na powieść "Duma i uprzedzenie i zombie" była prosta, ale niepozbawiona pewnego uroku. Do XIX-wiecznego oryginału Jane Austen postanowił on dopisać sceny, w których pojawiają się żywe trupy, aktualnie bodaj najpopularniejsi popkulturowi antagoniści. Tylko tyle i aż tyle. Koncepcyjnie zachwycający, pod względem realizacji ten literacki eksperyment okazał się niestety nieszczególnie udany.

Co jednak wcale nie oznacza, że nie doczekał się swojego grona fanów. Na tyle dużego, że jakiś czas temu postanowiono tę powieść zekranizować. Projekt trafił w ręce amerykańskiego reżysera, Burra Steersa, odpowiedzialnego za takie produkcje jak między innymi "Charlie St. Cloud" i "17 Again", który zajął się także adaptacją scenariusza. Pierwsze efekty jego pracy możemy podejrzeć w pierwszym zwiastunie widowiska.

REKLAMA

Definitywnie "Duma i uprzedzenie i zombie" nie będzie filmem, który zapisze się w historii kinematografii, ale też chyba nikt się tego po nim nie spodziewał. Mimo wszystko, trailer pokazuje, że w swojej klasie może to być film całkiem udany i na swój sposób - zabawny. O ile wcześniej ekranizacja książki Grahame'a-Smitha nie budziła mojego zainteresowania, o tyle teraz ciekaw jestem końcowego efektu i z chęcią ją obejrzę.

"Duma i uprzedzenie i zombie" swoją premierę będzie miała w lutym 2016 roku (do Polski trafi miesiąc później). W obsadzie znaleźli się Lily James ("Kopciuszek") jako Elizabeth Bennet, Sam Riley ("Control") jako Pan Darcy oraz Bella Heathcote ("Mroczne cienie") w roli Jane Bennet.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA