REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser "Bogów" nakręci film o lotnikach z Dywizjonu 303

Łukasz Palkowski, reżyser znakomicie przyjętych "Bogów", tym razem nakręci film o lotnikach ze słynnego Dywizjonu 303, najlepszej jednostce lotniczej biorącej udział w bitwie o Anglię.

16.03.2015
10:11
Łukasz Palkowski nakręci film o lotnikach z Dywizjonu 303
REKLAMA
REKLAMA

Film znajduje się we wczesnej fazie produkcji, stąd nie wiele jeszcze wiadomo na jego temat. Autorami scenariusza, który skupia się na losach trzech pilotów, wychowanków dęblińskiej "Szkoły Orląt" - Jana Zumbacha, Witolda Urbanowicza oraz Witolda Łokuciewskiego, są Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i James McManus. Filmowa historia będzie opowiadać nie tylko o samej bitwie o Anglię, ale również o poprzedzających ją wydarzeniach. Łukasz Palkowski ubiega się o dofinansowanie "Dywizjonu 303" z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zakładany budżet to około 14 milionów dolarów. Jak informuje Wyborcza, w obsadzie filmu znajdą się prawdopodobnie Łukasz Simlat i Tomasz Kot, a także Jaśmina Polak.

Dywizjon_303_3
REKLAMA

Przypomnijmy, że nad inną produkcją o bardzo podobnej tematyce pracuje też od kilku miesięcy Władysław Pasikowski. Jego "Krucha chwała" również będzie inspirowana historią Dywizjonu 303, jakkolwiek opowiadać będzie o fikcyjnych bohaterach. W roli głównej wystąpić ma Maciej Stuhr, obok którego zagra między innymi Bogusław Linda.

Polscy lotnicy pojawili się wcześniej m.in. w "Bitwie o Anglię" z 1969 roku i "Ciemnoniebieskim świecie" z 2001 roku, ale nigdy wcześniej nie doczekali się filmu fabularnego w całości im poświęconego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA