REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Gdzie obejrzeć "Dziady. Śladami Adama Mickiewicza"? Spektakl będzie transmitowany na żywo

Wyjątkowe widowisko na podstawie dramatu Adama Mickiewicza odbędzie się na Wileńszczyźnie. Na żywo będą mogli obejrzeć je nie tylko Litwini, ale również polscy widzowie - spektakl "Dziady. Śladami Adama Mickiewicza" będzie transmitowany na żywo w telewizji. Kiedy odbędzie się emisja?

30.10.2023
17:33
Gdzie obejrzeć "Dziady. Śladami Adama Mickiewicza"? Spektakl będzie transmitowany na żywo
REKLAMA

"Dziady" Adama Mickiewicza to cykl dramatów romantycznych, które publikowane były w latach 1823-1860. Sztuka była wystawiana na deskach wielu teatrów, po raz pierwszy w Teatrze Miejskim (obecnie Teatrze im. Juliusza Słowackiego) w Krakowie w 1901 roku. Od tej pory "Dziady" można było obejrzeć w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Polskim we Wrocławiu czy Teatrze Nowym w Poznaniu. Od 1959 roku dramat Mickiewicza emitowany był także przez Teatr Telewizji. Niebawem odbędzie się również wyjątkowe wydarzenie, które jeszcze mocniej pozwoli zagłębić się w historię ludowego obrzędu dziadów i zapisze się w historii teatralnych adaptacji XIX-wiecznej sztuki, a to za sprawą spektaklu "Dziady. Śladami Adama Mickiewicza".

REKLAMA

Kiedy i gdzie obejrzeć spektakl "Dziady. Śladami Adama Mickiewicza" w telewizji?

Inscenizacja "Dziadów" odbędzie przed kościołem przy cmentarzu w Solecznikach, gdzie mieszkańcy oraz goście będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć inscenizację dzieła Adama Mickiewicza na dużym ekranie. Miejsce jest o tyle wyjątkowe, że to właśnie tam poeta w 1821 roku obserwował obrzęd dziadów. Wydarzenie poprowadzi Przemysław Stippa, aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Inscenizacja obejmie trzy fragmenty z II oraz III części "Dziadów", które zostaną wystawione na Górze Krzyży na Cmentarzu Szawelskim, w Sali Kolumnowej Uniwersytetu Wileńskiego oraz w zabytkowej Celi Konrada w pobliżu Ostrej Bramy.

Spektakl będą mogli obejrzeć nie tylko uczestnicy wydarzenia na solecznickim cmentarzu, ale również widzowie Telewizji Polskiej, która po raz pierwszy w historii wyemituje wydarzenie w formie transmisji na żywo. Emisja spektaklu rozpocznie się we wtorek, 31 października o godzinie 21:30 na antenie TVP Wilno.

REKLAMA
"Dziady. Śladami Adama Mickiewicza" na antenie TVP Wilno

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA