REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dzień Czekolady - TOP filmy z czekoladą (w roli głównej)

Dziś, czyli 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. Z tej okazji przed wami najlepsze filmy z tym przysmakiem (nie tylko) w roli głównej. Nie są to tylko słodkie produkcje, ale większość na pewno przypadnie wam do gustu. To po prostu dobre filmy, no i któż nie lubi czekolady?

12.04.2014
13:08
Dzień Czekolady - TOP filmy z czekoladą
REKLAMA

Czekolada

REKLAMA
czekolada

Lata 60., on, ona i czekolada. Vianne (Juliette Binoche) przyjeżdża wraz z córką do małego miasteczka i otwiera tam sklep z czekoladą. Jej działalność nie podoba się władzy miasta. Czy burmistrz ugnie się pod urokiem pięknej kobiety, jej pasji i magii? Sytuacja zmienia się, gdy do miejscowości przybywa grupa żeglarzy, którą dowodzi Roux (Johnny Depp). Bajkowa opowieść pełna uśmiechu i łez. Czy czekolada i uśmiech Vianne wystarczą, aby ją i jej córkę zaakceptowała miejscowa społeczność? Doskonały na wieczór, choć nie ma już chyba nikogo, kto nie znałby tego tytułu.

Charlie i Fabryka Czekolady

charlie i fabryka czekolady

Choć pewnie to bluźnierstwo, to właśnie wersja Burtona pierwsza przychodzi mi na myśl, kiedy mam przed oczami Willy'ego Wonkę (Johnny Depp). "Charlie i Fabryka Czekolady" to opowieść o chłopcu (Freddie Highmore, dziś możemy oglądać go w roli psychopatycznego Normana Batesa w serialu "Bates Motel") z biednej rodziny, który znajduje w tabliczce czekolady złoty bilet uprawniający do odwiedzin fabryki Willy'ego Wonki, ekscentrycznego potentata słodkiego biznesu. Świetny film w nienachalny i dowcipny sposób (czarny humor wskazany!) - jak to u Burtona - pokazujący ludzkie przywary i prawdę o świecie. Chętnie oglądam za każdym razem.

Matylda

matylda film

Kolejny film pokazujący świat oczami dziecka i jednocześnie następna produkcja, która jest po prostu świetna ze względu na swój humor i magiczną tematykę. Historia o Matyldzie oparta jest na książce Roald Dahl. Reżyserem filmu jest Danny DeVito, aktor posiadający niezwykły zmysł humoru i odpowiadający za takie produkcje jak "Małżeństwo państwa Rose" czy "Wyrzuć mamę z pociągu". Matylda to niezwykła dziewczynka obdarzona wyjątkowym talentem i wrażliwością. Na swoje nieszczęście wychowywana jest przez pustych rodziców, którzy w pogoni za pieniądzem i rozrywką są w stanie zrobić wszystko. Matylda zaprzyjaźnia się ze swoją wychowawczynią, panią Miodek. Wkrótce im obu przyjdzie zmierzyć się z dyrektorką szkoły, Agatą Pałką i skraść wyjątkowe czekoladki...

Forrest Gump

forrest gump

Tym razem czekolada w nieco niekonwencjonalnym ujęciu. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych cytatów z filmu, poza "Run, Forrest, run!", jest hasło: "Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo co ci się trafi". Te dwa zdania są mottem Forresta, człowieka autystycznego, który posiada nadprzyrodzoną wręcz energię, pasję, ambicję i szczęście. "Forrest Gump" to film kultowy, który został nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Winstona Grooma. Główną rolę w produkcji zagrał Tom Hanks. Zresztą, czy jest ktoś, komu ten film trzeba przedstawiać? ;)

Mary i Max

REKLAMA
mary i max

Poruszająca, przepiękna i fascynująca australijska animacja w reżyserii Adama Elliota. Niezwykła historia, niezwykły humor - ten film naprawdę jest doskonały. On i ona oddaleni od siebie o setki kilometrów. Każde z nich prowadzi, wydawałoby się, nic nie warte życie. Nie mają nikogo, kto ich rozumie, ba, nie lubią nawet samych siebie, ale w głębi duszy łakną towarzystwa kogoś, kto pokocha ich, zaprzyjaźni się z nimi bezwarunkowo. Przypadek, list i tabliczka czekolady zmienią wszystko. Ich życie nabierze sensu? Wzruszające kino, wspaniała opowieść o przyjaźni. Tego nie można nie zobaczyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA