REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

E-booki dla dzieci - mają sens w dobie interaktywnych bajek? Tydzień dziecka na Koobe.pl

Pedagodzy grzmią, że współczesny szatan ma 7 lub 10 cali i działa na Androidzie. Winą za spadek czytelnictwa wśród młodzieży przerzucają się rodzice, nauczyciele i media. Z jednej strony rodzice wolą dać dzieciakowi "wściekłe ptaki" i mieć chwilę spokoju, zamiast usiąść z nim przed snem i poczytać książkę. Z drugiej mnogość interaktywnych bajek i kolorowych aplikacji dla najmłodszych sprawia, że magię mają podaną na tacy - nie trzeba wysilać wyobraźni. Czy tradycyjna opowieść została zepchnięta na margines?

01.06.2013
12:58
E-booki dla dzieci – mają sens w dobie interaktywnych bajek? Tydzień dziecka na Koobe.pl
REKLAMA

Jakby powiedział Wojciech Starostecki: decyzja należy do ciebie. Dobra bajka opowiedziana z należnym zaangażowaniem, nie na odwal, wpłynie na charakter młodego człowieka. Z biegiem lat obserwuję znajomych rodziców, czytających i nieczytających, i widzę wielką różnicę w zachowaniu dziecka. Tym bardziej warto rzucić okiem na ofertę koobe.pl. Dzień dziecka stał się tygodniem dziecka, w ciągu którego wybrane pozycje dostępne będą w atrakcyjnych cenach.

REKLAMA

Przedszkole

Najmłodsi czytelnicy z pewnością zainteresują się cyklem "Olbrzymy i Krasnale" - w ofercie znajduje się kilka części, m.in. "Porządek musi być" czy "Wielkie wydarzenia". Pięciolatki znajdą wspólny język z Tomkiem opowiadającym "Tomkowe historie" lub "Biedroneczką" (nie mylić z działem dziecięcym popularnej sieci dyskontów). Amatorom orientu spodoba się e-book "Harun i morze opowieści" i "Głodna tygrysica i inne bajki buddyjskie". Wygląda na to, że najciemniej pod latarnią i tygrysica jeszcze nie wie, że może dostać darmowy posiłek w jadłodajni Hare Kryszna.

Klasy 1-3

Pierwsze klasy podstawówki to pierwsze poważne lektury. Zacznijmy od klasyki: "Kwiat paproci i inne baśnie" Andersena śnią mi się po nocach do tej pory (w koszmarach - to za sprawą przerażających ilustracji w wydaniu z mojego dzieciństwa). Zmierzę się z demonami przeszłości. "Pulpet i Prudencja", "Karolcia" i "Mateuszek" - klasyki każdego dziewięciolatka. Być może już w tym wieku widać pierwsze oznaki hipsterstwa - jeśli dziecko nosi okulary-nerdy w rozmiarze junior, spodobają mu się nowe, alternatywne pozycje. Za książkę dla małolatów zabrał się też Janusz Leon "chcę być polskim Coelho" Wiśniewski, a także Maciej Orłoś.

Klasy 4-6

Kochani "Chłopcy z Placu Broni". To jedna z najprzyjemniejszych lektur w szkolnym panteonie. "Zakręcona na maksa" i "Mała księżniczka" (za darmo!) na długie lata wpadną na listę najfajniejszych książek wg waszych córek. Odbiór tej drugiej książki psuje jedynie współczesne tłumaczenie, w którym Rebeka mówi góralską gwarą. Powiem krótko: WTF? Tłumacz zjadł spleśniałego oscypka? No ale darowanemu koniowi pod maskę się nie zagląda.

REKLAMA

Najlepszym elementem promocji są bez wątpienia ceny, bo rzadko e-booki schodzą z dwóch cyferek na metce cenowej. W cenie aplikacji możecie nakarmić gadżet dziecięcą literaturą. Może zamiast kolejnej bajeranckiej appki z układankami i rysowaniem zaszczepić w dziecku to coś, co pozwoli mu w przyszłości na kreowanie jeszcze lepszych programów? Lepszych, bo stworzonych z wyobraźnią.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA