REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Simpsonowie” świętują Dzień Gwiezdnych Wojen. Na VOD trafiła nowa animacja stylizowana na „Star Wars”

Zgodnie z maksymą „May the 4th Be With You” obchodzimy dziś Dzień Gwiezdnych Wojen. Niespodzianki na najważniejsze święto fandomu „Star Wars” przygotował serwis Disney+, gdzie zadebiutowały dwie nowe produkcje poświęcone odległej galaktyce.

04.05.2021
14:51
dzień gwiezdnych wojen
REKLAMA

W latach 40. i 50. w Stanach Zjednoczonych doszło do wielkiego wybuchu popularności animowanych produkcji, dlatego ten okres nazywa się czasem złotym wiekiem animacji. Nowe krótkometrażówki Disneya, Fleischer Studios czy Warner Bros. pojawiały się wtedy przed kinowymi seansami pełnometrażowych tytułów, dzięki czemu postacie takie jak Kaczor Donald czy Królik Bugs zyskały olbrzymią popularność. W następnych dekadach animacje przeniosły się głównie do telewizji, ale w XXI wieku w USA nadal można niekiedy natrafić na emisję shortów w kinach.

REKLAMA

Jednym z filmów dystrybuowanych w ten sposób był „The Longest Daycare”, czyli krótkometrażówka z Maggie Simpson. Produkcja z bohaterką satyrycznego serialu „Simpsonowie” zyskała bardzo dobre recenzje i doczekała się nawet nominacji do Oscara w 2013 roku. A oprócz tego zapoczątkowała też modę na krótkie metraże z córką Homera i Marge w roli głównej.

Nowy film tego typu pt. „The Force Awakens From Its Nap” trafił dzisiaj na Disney+.

Jak podaje portal Variety, pomysł na produkcję pojawił się po raz pierwszy w styczniu bieżącego roku. Uznano wówczas, że skoro „Simpsonowie” cieszą się tak dużym zainteresowaniem na platformie, to warto zrobić serię shortów z bohaterami animacji umiejscowionymi w innych markach należących do Disneya. Na pierwszy ogień w ramach Star Wars Day poszła krótkometrażówka z Maggie Simpson z udziałem BB-8 i dziecięcym Darthem Maulem. Prace nad następnymi produkcjami (również tymi powiązanymi z Marvelem) trwają.

W Dzień Gwiezdnych Wojen na VOD zadebiutował też serial „Star Wars: The Bad Batch”.

REKLAMA

Licząca 16 odcinków produkcja opowie o elitarnej grupie genetycznie zmodyfikowanych klonów, którzy będą musieli odnaleźć się w galaktyce po rozkazie 66 i narodzinach Imperium. W „The Bad Batch” oprócz tytułowego oddziału spotkamy też m.in. Wielkiego Moffa Tarkina, Fennec Shand i Sawa Gerrerę znanych z innych produkcji „Star Wars”.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA