REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Świętuj w domu. Oto najlepsze filmy do obejrzenia w Dniu Świętego Patryka

Dziś wypada Dzień Świętego Patryka. Najlepiej świętować go oczywiście pijąc piwo. Przy poniższych filmach będzie smakować wyjątkowo dobrze.

17.03.2021
16:47
Najlepsze filmy do obejrzenia w Dniu Świętego Patryka
REKLAMA
REKLAMA

W tych tytułach Dzień Świętego Patryka pojawia się gdzieś w tle na krócej lub dłużej. Poniższe filmy na pewno umilą wam dzisiejszy wieczór i  każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Nie brakuje tu nawet tandetnego horroru z jednym z symboli Irlandii.

Święci z Bostonu

Bezczelni rosyjscy mafiozi przerywają braciom świętowanie Dnia Świętego Patryka. Bohaterowie dają im nauczkę, ale mafia łatwo nie wybacza. Spirala przemocy się nakręca, a protagoniści ruszają na łowy, myśląc, że sam Bóg zesłał im misję, aby oczyścili miasto z przestępców. Zaczyna się krwawa wojna z gangsterami.

Ścigany

Grany przez Harrisona Forda chirurg Richard Kimble został niesłusznie skazany za zabójstwo swojej żony. Ucieka jednak z więzienia i jest zdeterminowany, aby udowodnić swoją niewinność. Po piętach depcze mu Tommy Lee Jones w roli twardego śledczego. Kimble będzie przed nim uciekał, chociażby wtapiając się w tłum w paradzie z okazji Dnia Świętego Patryka.

Karzeł 2

Nie znajdziecie lepszego filmu do wieczornego seansu przy piwie. Fabuła jest w nim prosta. Tytułowy Leprechaun przybywa do współczesnego (film jest z 1994 roku) Los Angeles akurat w Dniu Świętego Patryka. Tam odnajduje potomkinię swojej wybranki sprzed 1000 lat. Od tego momentu akcja pędzi od absurdalnego morderstwa do podlanego czarnym humorem zabójstwa.

Maniakalny gliniarz

Ktoś w mundurze policjanta morduje kolejne osoby. Kiedy na jaw wychodzi, że zabójcą może być stróż prawa, w mieście wybucha panika. Pewna kobieta podejrzewa, że zbrodniarzem może być jej mąż, a żeby udowodnić swoją niewinność Jack będzie musiał stawić czoła niepohamowanej i nadnaturalnej sile. Finał krwawej jatki rozgrywa się w Dzień Świętego Patryka.

State of Grace

Cóż za obsada! Na ekranie można tu zobaczyć m.in. Eda Harrisa, Gary’ego Oldmana i Seana Penna. Ten ostatni powraca do nowojorskiego Hell’s Kitchen i zaczyna współpracować z irlandzką mafią. Nie brakuje więc akcji i evergreenów kina gangsterskiego. A do emocjonującego finału w Dniu Świętego Patryka dochodzimy przy dźwiękach soundtracku od U2.

Between the Canals

REKLAMA

W filmie śledzimy losy dwóch drobnych przestępców. Jeden z nich chce skończyć z nielegalnymi praktykami, a drugi wejść do wyższej ligi w swoim fachu. W Dzień Świętego Patryka podróżują po mieście i natrafiają na istne muzeum osobliwości. Oczywiście, w tle leją się hektolitry piwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA