REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

YouTube pokaże wam, jak przeżyliście pandemię. Dziś darmowa premiera filmu „Dzień z życia 2020” od Ridleya Scotta

Na platformie YouTube zadebiutuje dziś pełnometrażowy film dokumentalny „Dzień z życia 2020”. Produkcja współtworzona przez Ridleya Scotta pokaże jak niezwykłe były dni ludzi zamkniętych we własnych domach z powodu pandemii. Nagrania wysłano aż ze 192 różnych krajów.

06.02.2021
8:30
dzień z życia 2020
REKLAMA
REKLAMA

Oryginalny dokument „Dzień z życia” trafił do widzów Niemal dokładnie dziesięć lat temu. Eksperymentalny projekt wyreżyserowany przez Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”) pokazywał najciekawsze momenty z życia ludzi mieszkających na całym świecie, ale połączonych przynależnością do społeczności YouTube'a. Produkcja zebrała pozytywne recenzje, a szczególnie dużą popularnością cieszyła się właśnie w naszym kraju, gdzie otrzymała też nagrodę publiczności podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dekadę później Kevin Macdonald i Ridley Scott postanowili wrócić do tamtego konceptu i nakręcili film „Dzień z życia 2020”.

Na tytułowy dzień wybrali 25 lipca, a swojego materiały do filmu mogły zgłaszać dowolne osoby, pod warunkiem że zrobiły to do 2 sierpnia włącznie. Nadesłano ponad 300 tys. godzin ze 192 krajów, czyli prawie czterokrotnie więcej niż w trakcie prac nad oryginałem. Ważnym zdaniem Macdonalda, Scotta i reszty twórców było więc zmontowanie gotowego dzieła ze zdobytego w ten sposób materiału. Jak dobrze się to udało? Przekonamy się już wkrótce.

  • Czytaj także: Rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił ponowne otwarcie kin, teatrów, filharmonii i oper od 12 lutego. W związku z tą decyzją na Rozrywka.Blog pojawił się nowy felieton z serii „Niepopularna opinia”, w którym tłumaczę, dlaczego nie boję się iść od razu do kina.

Według zapowiedzi w filmie mają zostać podjęte takie tematy jak prace nad szczepionką na COVID-19, życie uchodźców z mniejszości etnicznej Rohingya oraz Syrii, a także ruch Black Lives Matter. Oficjalna premiera produkcji YouTube Originals nastąpiła podczas ostatniego Sundance Film Festiva, gdzie zebrała pozytywne recenzje (obecnie może się pochwalić wynikiem 78 proc. na Rotten Tomatoes). Ogólnoświatową projekcję zaplanowano zaś na zaledwie kilka dni później.

„Dzień z życia 2020” trafi na platformę YouTube, gdzie będzie dostępny za darmo. Premiera już dzisiaj o godz. 18:00.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA