REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Dziewczyny" skończą się po 6 sezonie? Tak mówi twórczyni serialu, Lena Dunham

"Dziewczyny" to serial wykreowany przez amerykańską artystkę, Lenę Dunham. Produkcja HBO opowiada o czterech przyjaciółkach mieszkających w Nowym Jorku. Główną bohaterką "Dziewczyn" jest Hannah, którą fenomenalnie gra nie kto inny jak Dunham. Do tej pory powstały cztery sezony serialu. Okazuje się jednak, że produkcja niebawem może całkowicie się zakończyć.

01.10.2015
9:01
"Dziewczyny" skończą się po 6 sezonie? Tak mówi twórczyni serialu, Lena Dunham
REKLAMA
REKLAMA

Trzeba przyznać, że kolejne sezony "Dziewczyn" były przyjmowane z coraz mniejszym entuzjazmem i z coraz większym zaskoczeniem. Kiedy czwarta seria nie miała jeszcze premiery, Dunham wraz z HBO ogłosiła, że powstanie piąty sezon serialu. Obawiano się, czy to rzeczywiście dobry ruch, skoro nie wiadomo, jak potoczą się losy kolejnego, czyli czwartego. Ten, niestety, okazał się najsłabszy ze wszystkich i trudno stwierdzić, czy piąty tylko nie pogorszy sprawy. Zresztą nawet jeśli czwarta seria to początek równi pochyłej, musimy uzbroić się w cierpliwość. Lena Dunham, odpowiadająca za "Dziewczyny", zapowiedziała ostatnio, że chciałaby stworzyć jeszcze szóstą serię. Na tym jednak ma zamiar poprzestać.

girls dziewczyny kokaina
REKLAMA

To zarazem dobra i zła nowina. Dobra, bo podczas oglądania czwartego sezonu miałam wrażenie, że wszystkie historie, jakie się rozgrywają, toczą się jakby na siłę. Zła, bo mimo wszystko pałam wielką sympatią do bohaterek wykreowanych przez Dunham oraz uwielbiam klimat tej produkcji, która - choć czasem nierzeczywista - jest prawdziwą, bardziej realną i swojską odpowiedzią młodych dziewczyn na "Seks w wielkim mieście" z Sarah Jessicą Parker w roli głównej.

Piąty sezon "Dziewczyn" powróci na ekrany już całkiem niedługo. Jego premiera zapowiedziana jest na styczeń 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA