REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Powstanie serial na podstawie cyklu "Dzikie karty" George'a R. R. Martina

Kolejne wykreowane przez George'a R. R. Martina uniwersum zostanie przeniesione na telewizyjne ekrany. Po "Grze o tron" ekranizacji doczeka się cykl "Dzikie karty". 

08.08.2016
10:07
Powstanie serial na podstawie cyklu Dzikie karty George'a Martina
REKLAMA
REKLAMA

„Dzikie karty” to seria, na którą składa się przeszło dwadzieścia pozycji, wydawanych od 1987 roku (w Polsce ukazały się dotychczas cztery). W każdym tomie znajdują się opowiadania różnych autorów, takich jak między innymi Roger Zelazny, Howard Waldrop, Lewis Shiner, Carrie Vaughn czy Stephen Leigh. George R. R. Martin jest pomysłodawcą i redaktorem cyklu. Akcja rozpoczyna się krótko po zakończeniu II wojny światowej. Na Ziemi wybucha epidemia pochodzącego z kosmosu wirusa, który wprowadza zmiany w ludzkich kodzie genetycznym. Wielu zarażonych umiera, jednak niektórzy nosiciele zostają dzięki niemu obdarzeni specjalnymi mocami – potrafią latać, stają się niewyobrażanie silni i wytrzymali, mogą wchłaniać umysły innych i tak dalej. Ci, dysponujący teraz nadludzkimi zdolnościami, nazywani są Asami. Tych, którzy mieli mniej szczęścia i wirus doprowadził do ich deformacji lub zmienił w zwierzęta, określa się Jokerami.

REKLAMA
dzikie karty martin class="wp-image-72967"

Jak poinformował na swoim blogu George Martin, prawa do ekranizacji "Dzikich kart" wykupiło Universal Cable Productions, które zrealizuje na serial telewizyjny na podstawie tego cyklu. Sam pisarz nie będzie zaangażowany w produkcję, bowiem wiąże go kontrakt na wyłączność z HBO, z którym realizuje "Grę o tron". Wszelkie dalsze szczegóły, włączając w to datę premiery, pozostają na ten moment nieujawnione. Szykuje się interesująca pozycja dla wszystkich miłośników szeroko rozumianych widowisk superbohaterskich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA