REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Dzisiaj Blue Monday - najbardziej depresyjny dzień roku. 9 rzeczy, które poprawią ci humor

Blue Monday to ponoć najgorszy, najbardziej depresyjny dzień w roku, przypadający na poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia stycznia. Data ta wyznaczona jest za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (upływające terminy płatności kredytów związanych ze świątecznymi zakupami). Jeśli i wy wpadliście dziś w psychiczny dół, mamy dla was kilka propozycji jak się z niego wydostać.

19.01.2015
14:11
Dzisiaj Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień roku. 9 rzeczy, które poprawią ci humor
REKLAMA
REKLAMA

Zobacz ten film z nowo narodzonym hipopotamem

Hipopotamy nie kojarzą się raczej ze szczególnie uroczymi zwierzętami i nie mają większych szans na zdetronizowanie rządzących Internetem kotów, chociaż ten słodziak ma potencjał na zostanie gwiazdą. Przynajmniej do czasu, aż nie podrośnie.

Wypełnij swój pokój plastikowymi piłeczkami

Trudno sobie wyobrazić coś przyjemniejszego od relaksu w suchym basenie po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Sto sztuk piłeczek można kupić już za dwadzieścia złotych, a jeśli twój pokój jest naprawdę duży - w hurcie na pewno wyjdzie taniej.

Posłuchaj nowego utworu Foo Fighters

Nawet jeżeli nie jesteś fanem tego amerykańskiego zespołu rockowego, ten koncert w Chille i nowy, spontaniczny kawałek, który powstał przy udziale publiczności ma w sobie ogromny ładunek pozytywnych emocji.

Zapętlij "Everything is awesome!" z filmu LEGO® PRZYGODA

"Everything is awesome!" sprawi, że w mgnieniu oka zapomnisz o problemach. W dodatku nigdy się nie nudzi, może więc podnosić cię na duchu przez cały Blue Monday. I choćby za to temu utworowi należy się Oscar.

Ugotuj coś ciekawego

Po prostu. W znalezieniu oryginalnych przepisów pomoże ci niepowtarzalny The Food Emperor. Co powiesz na przykład na "Tiramisù aż jaja bolą" albo "Wstrętną świnię"?

Obejrzyj pierwszy sezon "Przeglądu tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem"

Całość dostępna jest na HBO GO, ale obszerne fragmenty możemy także znaleźć na YouTube. Nie ma chyba lepszego sposobu, żeby poprawić sobie nastrój jednocześnie rozwinąć swoją wiedzę o świecie.

Poznaj nową muzykę

Wpisz w wyszukiwarkę nazwę swojego ulubionego utworu muzycznego, po czym z proponowanej listy podobnych kawałków wybierz coś zespołu bądź artysty, którego nie znasz. Ja w ten sposób jakiś czas temu odkryłem genialnego R.A.U., którego twórczość rozbrzmiewa w moich słuchawkach niemal bez przerwy.

Zobacz ile pokarmu mieści się w workach policzkowych chomika

BBC postanowiło sprawdzić za pomocą promieni rentgenowskich ile pożywienia może transportować chomik w workach policzkowych i jak bardzo są one rozciągliwe. Efekt jest zdumiewający. A jeżeli ktoś potrzebuje więcej dowód na to, że filmy z gryzoniami gwarantują natychmiastowy lepszy humor, powinien zerknąć na tego chomika pożerającego miniaturowe burrito oraz te świnki morskie ratujące świat przed Doktorem Trouble.

Poćwicz!

REKLAMA

Ponoć nic nie poprawia parszywego nastroju tak, jak ćwiczenia fizyczne. Tak przynajmniej przekonuje najpopularniejszy polski youtuber, Sylwester Wardęga. Jeśli macie w okolicy ośnieżony stok, Sylwester nauczy was jeździć na snowboardzie. Jeśli nie, to zawsze możecie udać się do siłowni.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA