REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Gdyby ten festiwal troszczył się o planetę, to sam by się skasował. Ludzie atakują Earth Festival 2023

Zakończył się Earth Festival 2023 w Uniejowie. Ekologiczny piknik oraz koncert gwiazd miał na celu nie tylko dobrą zabawę, ale też podejmowanie ekologicznych działań w codziennym życiu. Choć zamysł wydarzenia w teorii dobry, w praktyce został skrytykowany przez internautów. Ci wytknęli organizatorom hipokryzję.

21.08.2023
17:00
Earth Festival
REKLAMA

20 sierpnia na scenie w Uniejowie wystąpiły takie gwiazdy, jak m.in. Mrozu, Brodka, Kayah, Sara James, Kamil Bednarek oraz Kayah. Wydarzenie zachęcało nie tylko do dobrej zabawy, ale też do podejmowania działań ekologicznych w codziennym życiu.

REKLAMA

Earth Festival skrytykowany. Ludzie zarzucają organizatorom hipokryzję.

Cel jak najbardziej słuszny, choć w praktyce, cały festiwal okazał się być mało ekologiczny. Oprawa wydarzenia, czyli telebimy efekty specjalne, czy oświetlenie to ogromna ilość energii. Dodatkowo wydarzenie generuje też sporo hałasu oraz odpadów. Komentujący w sieci zwrócili uwagę, że festiwal, który ma służyć planecie, był tak oświetlony, iż było go widać z 20 km.

Obłuda nazywać wydarzenie dla czystej wody i świeżego powietrza, które widać z 20 kilometrów - nie mieli litości ludzie. Oświetlenie sceny, telebimy, cały sprzęt podłączony do prądu, wzmacniacze, elektryczne gitary, nagłośnienie - wszystko to bardzo ekologiczne. Tak jak cały hałas z tej imprezy. Bardzo ekologicznie i pro-earth. Jeszcze te tony śmieci po imprezie. Genialne przedsięwzięcie - pisali inni.

Internauci zwrócili też uwagę na stylizacje zaproszonych gwiazd, które przebierały się w trakcie koncertu, co raczej nie jest ekologiczne. Eko festiwal, a gwiazdy zmieniają ciuszki co wyjście na scenę - zauważyli ludzie.

Jeden z internautów rzucił wyzwanie twórcom festiwalu

Biorąc pod uwagę wszystkie krytyczne głosy odnośnie wydarzenia, Earth Festival 2023 doczekał się miana "festiwalu próżności" oraz hipokryzji. Jeden z internautów rzucił nawet wyzwanie artystom.

REKLAMA

A może weźcie tych wszystkich artystów, prezenterów i pokażcie, że naprawdę jesteście za tym, by zadbać świat i go wysprzątajcie ze śmieci? A Polsat niech weźmie kamery i to wszystko nagra. To będzie dopiero wzór do naśladowania! - czytamy w sieci.

Warto dodać, że również w ubiegłym roku Earth Festival zebrał krytyczne opinie ludzi, a zarzuty fanów były podobne, gdzie zużywanie ogromnej ilości prądu i generowanie śmieci, nijak się ma z nazywaniem wydarzenia, ekologicznym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA