REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Książki

Fani Gwiezdnych wojen nie mogą tego przegapić - duża przecena na 11 ebooków Star Wars po polsku

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników sagi Star Wars. Wszystkie ebooki z nowego kanonu należące do cyklu Gwiezdne wojny wydane w Polsce przez Uroboros zostały właśnie przecenione. Obniżki ceny, nie licząc najnowszej książki, wynoszą blisko połowę.

12.04.2017
10:05
orson krennic rouge one catalyst - ebooki star wars promocja
REKLAMA
REKLAMA

Książki z serii Star Wars od lat cieszą się ogromną popularnością. To przede wszystkim autorom powieści osadzonych w gwiezdnowojennym uniwersum właściciele marki mogą zawdzięczać jej niesłychaną popularność. Dla fanów, którzy zwlekali z zakupem ostatnio wydanych książek z tego cyklu mamy bardzo dobrą wiadomość.

Przez najbliższy tydzień będzie można zakupić ebooki Star Wars w polskim tłumaczeniu w cenie niższej nawet o 45 proc.

Obniżka cen przetłumaczonych na polski język książek Star Wars to akcja księgarni Virtualo, którą wypatrzyła redakcja Bastionu. Objęte zostały nią powieści należące do tzw. nowego kanonu, które wydało w Polsce wydawnictwo Uroboros. Dwie z nich to prawdziwe perełki.

Przecena na e-booki Star Wars obejmuje 11 pozycji wydanych już po tym, gdy Disney przejął prawa do marki Gwiezdne wojny. Promocja potrwa do 18 kwietnia 2017 roku i sam bym z niej skorzystał, gdyby nie to, że... wszystkie te książki już dawno przeczytałem.

promocja na ebooki z cyklu star wars - gwiezdne wojny za pół ceny class="wp-image-83360"

Star Wars. Katalizator można kupić za 22,90 zł.

To najnowsza książka z cyklu Gwiezdne wojny wydana w Polsce. Autorem powieści jest dobrze znany fanom sagi James Luceno. Jako jedyna przeceniona została o zaledwie 28 proc. ale biorąc pod uwagę jej niedawną premierę i zawartość nie jest to bynajmniej wygórowana cena.

Opowieść o trudnej przyjaźni Orsona Krennica i Galena Erso jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą gwiezdnowojenną książką z nowego kanonu. Stanowi prequel do wydarzeń z filmu Rogue One i pokazuje kulisy wydarzeń, które doprowadziły do powstania Gwiazdy Śmierci.

Trzy e-booki z cyklu Gwiezdne wojny można nabyć za 17,60 zł za sztukę:

 • Star Wars. Utracone gwiazdy, Claudia Gray;
 • Star Wars. Koniec i początek. Dług życia, Chuck Wendig;
 • Star Wars. Mroczny uczeń, Christie Golden.

Z tych trzech pozycji moim faworytem jest zdecydowanie ebook Utracone gwiazdy. Chociaż to powieść młodzieżowa, która opowiada o romansie dwójki młodych ludzi podczas Galaktycznej Wojny Domowej, to napisana została świetnie. Claudia Gray ukazuje kulisy wydarzeń znanych z filmów i snuje naprawdę wzruszającą opowieść o uczucia kiełkującym w niespokojnych czasach.

Pozostałe dwie powieści zdecydowanie mniej przypadły mi do gustu. Koniec i początek. Dług życia to drugi tom trylogii opowiadającej o wydarzeniach umiejscowionych fabularnie po Powrocie Jedi. Mroczny uczeń to z kolei literacka adaptacja niezrealizowanych scenariuszy do serialu animowanego Wojny klonów, której głównym bohaterem jest Quinlan Vos.

Za 15,40 zł można kupić jednego z siedmiu kolejnych e-booków Star Wars:

REKLAMA
 • Star Wars. Dziedzic Jedi, Kevin Hearne;
 • Star Wars. Przebudzenie mocy, Alan Dean Foster;
 • Star Wars. Nowy świt, John Jackson Miller;
 • Star Wars. Battlefront. Kompania zmierzch, Alexander Freed;
 • Star Wars. Koniec i początek, Chuck Wendig;
 • Star Wars. Lordowie Sithów, Paul S. Kemp;
 • Star Wars. Tarkin, James Luceno.

Te pozycje są niestety mniej udane niż Katalizator i Utracone Gwiazdy. Fani z pewnością powinni zapoznać się z pierwszą częścią trylogii Koniec i początek, która pokazuje dalsze losy Galaktyki po upadku Imperium. Nie jest to może książka wybitna pod względem językowym, ale przynajmniej jest pełna ciekawostek. Przewijają się w niej postaci znane z filmów, ale skupia się przede wszystkim na zupełnie nowej grupie bohaterów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA