REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ed Sheeran rekordzistą Spotify. "Thinking Out Loud" z ponad 500 milionami odtworzeń

Thinking Out Loud z albumu "X" Eda Sheerana zostało pierwszym utworem w historii, który został odtworzony ponad 500 milionów razy w Spotify. Z tej okazji serwis przygotował tzw. The Sheerio Index, czyli interaktywną mapę pokazującą społeczność fanów artysty na świecie. 

14.10.2015
11:15
Ed Sheeran rekordzistą Spotify. Thinking Out Loud z ponad 500 milionami odtworzeń
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze pięć lat temu kompletnie nieznany, dziś Ed Sheeran bije kolejne rekordy popularności. W sumie jego utwory, umieszczone na około 38 milionach playlist użytkowników, zostały odtworzone niemal trzy miliardy razy, co czyni go drugim po Eminemie najchętniej słuchanym artystą w Spotify wszech czasów. Bodaj największy hit brytyjskiego muzyka, Thinking Out Loud, po długotrwałej okupacji pierwszych miejsc list przebojów na całym świecie, niedawno stał się także najczęściej odtwarzaną piosenką w tym serwisie, przekraczając barierę 500 milionów odtworzeń.

To dużo, nawet bardzo dużo, choć jednocześnie warto zauważyć, że na YouTube Thinking Out Loud zostało odsłuchane o 250 milinów więcej razy. Różnica jest istotna, jednak YouTube dostępny jest w zdecydowanie większej liczbie państw na świecie niż Spotify, a ponadto w serwisie należącym do Google utwór Sheerana wzbogacony jest o teledysk, co zawsze podbija wyświetlenia. Tak czy inaczej, przed Spotify jeszcze długa droga do zdominowania rynku muzyki w Internecie.

REKLAMA

Wszystkich fanów Eda Sheerana zapewne zainteresuje przygotowany przez Spotify tzw. The Sheerio Index, czyli interaktywna mapa pokazująca społeczność fanów artysty na świecie. Można na niej sprawdzić m. in. w którym kraju twórczość muzyka cieszy się największą popularnością oraz które z jego piosenek są w danym państwie najchętniej słuchane. Najwięcej słuchaczy Eda w Spotify (względem wszystkich użytkowników serwisu), jest w Danii, Norwegii, Singapurze, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA