REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Na skraju jutra 2 ma już oficjalny tytuł, który tylko pozornie nie ma żadnego związku z Edge of Tomorrow

Poznaliśmy właśnie oficjalny tytuł Na skraju jutra 2, czyli kontynuacji bardzo udanego filmu science fiction. W sequelu Edge of Tomorrow porócą Tom Cruise i Emily Bluny. Znów będą walczyć z obcymi, których można pokonać tylko żyjąc i umierając. I tak w kółko.

08.05.2017
15:41
Edge of Tomorrow 2 Na skraju jutra - Live Die Repeat Repeat
REKLAMA
REKLAMA

Na skraju jutra to tytuł niezmiernie udanego filmu Douga Limana z 2014 roku. Reżyser w bardzo ciekawy sposób wykorzystał motyw podróży w czasie. Produkcja miała pierwotnie nosić tytuł All you need is kill. Tak zatytułowana została książka, na której bazuje. Chwytliwe hasło Live Die Repeat, co można tłumaczyć jako Żyj Umrzyj Powtórz, wykorzystano do promocji filmu.

Ze względu na tagline Na skraju jutra 2 nosi tytuł Live Die Repeat and Repeat.

Tytuł na pierwszy rzut oka brzmi kuriozalnie, ale tak naprawdę ma sporo sensu w przypadku sequela filmu o podróżach w czasie. Żyj Umrzyj Powtórz Powtórz sugeruje, że ponownie będziemy obserwowali akcję niczym w Dniu świstaka podczas walki ludzkości z przerażającymi obcymi, którzy nie ponoszą porażek.

Fraza Live Die Repeat najwyraźniej spodobała się reżyserowi. Najpierw wykorzystywano ją jako hasło do promocji pierwszej części filmu. Potem w wydaniu na płytach i w serwisach VOD została w dodatku umieszczona jako pierwszy człon tytułu, a to Edge of Tomorrow zostało podtytułem.

W Edge of Tomorrow 2 powrócą bohaterowie pierwszej części.

Pierwsza część Na skraju jutra w reżyserii Douga Limana, która bazowała na książce o tytule All you need is kill, opowiadała o heroicznej walce dwójki żołnierzy. Rita Vrataski (Emily Blunt) i Bill Cage (Tom Cruise) stanęli do starcia z obcymi, przeciwko którym wykorzystali ich własną broń: podróże w czasie.

Na sequel Edge of Tomorrow 2 fani czekają od 2014 roku. Zarówno reżyser, scenarzysta Christopher McQuarrie, jak i Tom Cruise, czyli odtwórca głównej roli męskiej, już wyrazili chęć nakręcenia tego obrazu. Teraz razem z informacją o oficjalnym tytule dostaliśmy potwierdzenie, że Emily Blunt też powróci.

Live Die Repeat and Repeat - to w końcu sequel czy prequel?

REKLAMA

Druga część Na skraju jutra to kontynuacja filmu, ale Doug Liman zapowiedział pewien twist fabularny. Ze względu na to, że produkcja będzie wykorzystywała motyw podróży w czasie, to bohaterowie będą mogli się cofnąć do przeszłości i opowieść będzie można traktować jako prequel.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie Doug Liman chciałby poprowadzić fabułę, by osiągnąć ten efekt. Nie jest też znana spodziewana data premiery, ale reżyser zaznacza, że film doczeka się realizacji. Pytanie dotyczy nie tego czy powstanie, a kiedy ze względu na zobowiązania reżysera i aktorów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA