REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

10 najciekawszych książek, których ekranizacje obejrzysz w kinie w 2016 roku

Filmowe adaptacje literackich bestsellerów nie są w Hollywood niczym nowym. W 2016 roku ponownie na wielkim ekranie będziemy mogli obejrzeć wiele historii, które zaistniały najpierw jako książki. Wybraliśmy 10 najciekawiej zapowiadających się z nich.

02.02.2016
20:46
10 najciekawszych książek, których ekranizacje obejrzysz w kinie w 2016 roku
REKLAMA
REKLAMA

"Zjawa" - Michael Punke

zjawa class="wp-image-59290"

Premiera w kinie: 29.01

Filmowa "Zjawa" trafiła już do polskich kin i podzieliła recenzentów, którzy spierają się, czy aby na pewno jest to dzieło dobre i czy grający w nim główną rolę Leonardo DiCaprio zasłuży tym razem na Oscara. Tych dyskusji nie byłoby, gdyby nie wydana oryginalnie w 2002 roku książka Michaela Punke o tym samym tytule. To oparta na faktach opowieść o Hugh Glassie, który ranny, opuszczony przez swoich towarzyszy i bezbronny poprzysięga sobie, że przetrwa, by dokonać zemsty na tych, którzy go zdradzili.

"Duma i uprzedzenie i zombie" - Jane Austen, Seth Grahame-Smith

duma i uprzedzenie i zombie class="wp-image-59288"

Premiera w kinie: 11.03

Seth Grahame-Smith wziął klasyczny tekst klasycznego romansu autorstwa Jane Austen i dopisał do niego sceny z udziałem żywych trupów. Choć na papierze pomysł prezentuje się naprawdę przednio, wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Książce Grahame'a-Smith'a niebezpiecznie blisko do grafomanii, jednak nawet pomimo tego znalazła swoich fanów. I to aż tak zapalonych, że lada moment do kin trafi jej ekranizacja. O dziwo zapowiada się ona o wiele lepiej od literackiego pierwowzoru.

"Wierna" - Veronica Roth

wierna class="wp-image-59289"

Premiera w kinie: 11.03

Ostatnia część trylogii "Niezgodna". Społeczeństwo frakcyjne legło w gruzach. Jednego tyrana zastąpił drugi. Tris i Cztery muszą przekroczyć granicę metropolii przyszłości i wejść do nieznanego ukrywanego przez system świata, gdzie stoczą ostateczną walkę - nie tylko o siebie, ale także o świat. Ta ryzykowna misja jest jednym sposobem, by obalić dyktaturę i ocalić ludzkość.

"Księga dżungli" - Rudyard Kipling

księga dżungli class="wp-image-59286"

Premiera w kinie: 15.04

Książka Kiplinga jest tak popularna, a jej ekranizacje tak liczne, że tej historii chyba nikomu nie trzeba przybliżać. Warto ją sobie jednak odświeżyć przed wizytą w kinie na nowym filmie stworzonym na jej motywach. Jak zwykle skupi się ona na opowiadaniu o wychowanym przez wilki Mowglim. Tymczasem godne poznania są także inne, zdecydowanie mniej popularne utwory Rudyarda Kiplinga znajdujące się w tym tomie.

"Po drugiej stronie lustra" - Lewis Carroll

alicja-w-krainie-czarow class="wp-image-59287"

Premiera w kinie: 26.05

Druga część przygód Alicji autorstwa Lewisa Carrolla, będąca kontynuacją "Alicji w Krainie Czarów", w której główna bohaterka powraca do krainy leżącej po drugiej stronie lustra. Film będzie bezpośrednim sequelem dzieła Tima Burtona z 2010 roku, w którym - poza samym Burtonem, zastąpionym przez Jamesa Bobina - powróci większość obsady, w tym między innymi Mia Wasikowska, JohnnyDepp, Anne Hathaway i Helen Bonham Carter.

//

"Tarzan wśród małp" - Edgar Rice Burroughs

tarzan class="wp-image-59285"

Premiera w kinie: 8.07

Film "Tarzan: Legenda", który ma trafić do kin w tym roku, będzie dość luźną adaptacją książek Burroughsa, wykorzystującym jedynie stworzone przez tego pisarza postaci i niektóre motywy. Widowisko z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej opowiadać będzie o powrocie Tarzana do dżungli, którą przed laty opuścił na rzecz cywilizowanego świata. Jako John Clayton III ma być emisariuszem brytyjskiego rządu w Kongo. Szybko jednak okazuje się, że jest jedynie pionkiem w w niebezpiecznej grze kapitana Leona Roma.

//

"Dziewczyna z pociągu" - Paula Hawkins

dziewczyna-z-pociagu class="wp-image-59284"

Premiera w kinie: 22.09

Wielki bestseller ostatnich miesięcy. Thriller psychologiczny, którego główną bohaterką jest Rachel, każdego dnia pokonująca pociągiem tę samą drogę do pracy. Gdy pociąg zatrzymuje się przed semaforem, z okien widać szereg domów. Rachel zawsze obserwuje to, co dzieję się w jednym z nich i tęskni za życiem, jakie wiodą ich mieszkańcy. Pewnego dnia jest ona świadkiem zupełnie niecodziennej, przerażającej sytuacji, w którą nie może uwierzyć. Ciężko doświadczona przez życie kobieta musi podjąć wybór, czy chce się w nią zaangażować.

//

"Siedem minut po północy" - Patrick Ness, Siobhan Dowd

siedem-minut-po-polnocy class="wp-image-59283"

Premiera w kinie: 14.10

Trzynastoletniemu Conorowi każdej nocy śni się ten sam potwór. Gdy pewnego razu, siedem minut po północy, słyszy nawoływanie spod okien swojej sypialni, jest przekonany, że to właśnie on wreszcie go odwiedził. Tymczasem okazuje się, że do chłopca przybył inny potwór, stary i nieznany, który ma dla niego pewne niebezpieczne zadanie.

//

"Inferno" - Dan Brown

inferno class="wp-image-59282"

Premiera w kinie: 12.10

Robert Langdon powraca. "Inferno" to czwarta część cyklu zapoczątkowanego "Aniołami i demonami" i rozsławionego "Kodem Leonarda da Vinci". Langdon budzi się w szpitalu i nie ma pojęcia jak się znalazł w tym miejscu i jak wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, znajdującego się w kieszeni jego marynarki. Nie wie też, dlaczego ktoś próbuje go zabić. By rozwikłać te tajemnice musi podążać śladem wskazówek ukrytych w "Boskiej Komedii", słynnym poemacie Dantego.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - J. K. Rowling

fantastyczne class="wp-image-59281"

Premiera w kinie: 18.11

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to przewodnik po magicznej faunie świata Harry'ego Pottera. Wewnątrz znajduje się między innymi opis siedemdziesięciu pięciu gatunków magicznych zwierząt występujących w tym uniwersum. Film będzie rzecz jasna bardzo luźno oparty na książce i skupiać się będzie na przygodach jej fikcyjnego autora, Newtona Skamandera.

REKLAMA

//

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA