REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

Elegia dla Arktyki - włoski pianista gra na tle topniejącego lodowca

Do niezwykłego i historycznego wydarzenia doszło u wybrzeży Norwegii, gdzie słynny pianista Ludovico Einaudi zagrał kompozycję dryfując na tafli oceanu wokół topniejących lodowców.

27.06.2016
13:04
Elegia dla Arktyki - włoski pianista na tle topniejącego lodowca
REKLAMA
REKLAMA

Zamieszczony na YouTubie film pokazujący pianistę podczas wykonywania Elegy for the Arctic na tle lodowca Wahlenbergbreen robi piorunujące wrażenie. Piękny i delikatny utwór wprost porażająco kontrastuje z rozpadającymi się na jego oczach fragmentami lodowej góry. Takie obrazki mówią więcej niż tysiące słów, a ich sugestywność dosłownie poraża i uzmysławia nam cały problem.

Unikalny, poruszający i przyprawiający o gęsią skórkę mini-recitalmiał miejsce dzięki współpracy muzyka z Greenpeace. Utwór, który Einaudi wykonuje podczas dryfowania na specjalnie skonstruowanej na jego potrzeby "tratwie" nosi tytuł Elegy for the Arctic i powstał z inspiracji milionami ludzi, którzy każdego dnia walczą o ochronę arktycznych lodowców, które każdego roku topnieją wskutek zmian klimatycznych.

REKLAMA

To było dla mnie niezwykłe doświadczenie. Będąc na miejscu mogłem zobaczyć czystą doskonałość, ale i wrażliwość tego miejsca na własne oczy. Umożliwiło mi to zupełnie nową interpretację utworu oraz zagranie go na najlepszej z możliwych scenie na świecie. To niezwykle ważne byśmy zrozumieli to, jak istotna dla całej Ziemi jest Arktyka, tak byśmy zatrzymali proces jej niszczenia i mogli ją chronić - mówi Ludovico Einaudi

Miejmy nadzieję, że może tym razem dzięki muzyce uda się coś zdziałać na rzecz naszej planety.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA