REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Elizabeth Banks reżyserem ekranizacji książki "Czerwona królowa" Victorii Aveyard?

"Czerwona królowa", popularna książka dla młodzieży autorstwa Victorii Avenyard zostanie zekranizowana. Za kamerą stanie Elizabeth Banks. 

12.06.2015
14:22
Elizabeth Banks reżyserem ekranizacji książki Czerwona królowa Victorii Aveyard?
REKLAMA
REKLAMA

"Czerwona królowa" to wydana w lutym tego roku powieść, która bardzo szybko stała się bestsellerem. Kierowana przede wszystkim do grupy tzw. young adult fabuła utrzymana jest w konwencji fantastycznej, obficie czerpiąc z takich dzieł jak m. in. "Gra o tron", "Igrzyska śmierci" czy... Kopciuszek. Przedstawia ona społeczeństwo, w którym pozycja społeczna jednostek zależy od koloru krwi. Pewnego dnia wywodząca się z plebsu, czerwonokrwista dziewczyna, daje pokaz niezwykłych mocy, nieosiągalnych nawet dla szlachty, której krew ma kolor srebra. By nie dopuścić do buntu i utrzymać dziewczynę pod kontrolą, król ogłasza ją dawno zaginioną księżniczką.

czerwona królowa
REKLAMA

To, że "Czerwona królowa" doczeka się ekranizacji było tylko kwestią czasu. Ciekawy jest natomiast wybór osoby, która ma podjąć się reżyserii tego widowiska. Mowa o Elizabeth Banks, aktorce znanej z takich filmów jak na przykład "Igrzyska Śmierci", gdzie wcieliła się w postać Effie Trinket, "Magic Mike XXL" czy "Człowiek na krawędzi". Banks wyreżyserowała dotąd jeden film pełnometrażowy - przyzwoicie przyjęty "Pitch Perfect 2", który na ekrany polskich kin wszedł w maju tego roku.

Trwają obecnie rozmowy między Banks a wytwórnią Universal. Szanse na to, że stronom uda się osiągnąć porozumienie są ponoć duże.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA