REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Elizabeth Olsen w „Love and Death”. HBO Max szykuje serial o prawdziwej, bardzo brutalnej zbrodni

„Love and Death” to nadchodzący serial HBO Max, który opowie historię Candy Montgomery: kobiety, która w 1980 roku dokonała brutalnej zbrodni na swojej najlepszej przyjaciółce. W główną rolę wcieli się Elizabeth Olsen. Co ciekawe, dla Hulu równolegle powstaje zupełnie inny serial o tej postaci. Tam portretuje ją... Elisabeth Moss.

05.05.2021
8:57
elizabeth olsen serial hbo max love and death
REKLAMA

13 czerwca 1980 roku Candy Montgomery z Teksasu za pomocą siekiery zabiła swoją sąsiadkę i przyjaciółkę z kościelnego kółka, Betty Gore. Nazywana „przykładną panią domu, żoną i matką”, która miała na pozór wszystko, Montgomery została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia. Swej ofierze zadała ponad 40 ciosów.

REKLAMA

Limitowany serial HBO Max pt. „Love and Death” będzie oparty właśnie na tej historii.

A dokładniej: na książce non-fiction „Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs” oraz na artykułach pochodzących z „Texas Monthly”. Produkcja opowie historię dwóch par żyjących w małym teksańskim miasteczku. Zwyczajnych, nudnych par, które zajmują się przyziemnymi sprawami, chadzają do kościoła i płacą podatki. Słowem: wzorowi obywatele. Do czasu.

Czyn Montgomery zszokował wszystkich, którzy ją znali i byli stuprocentowo przekonani, że jest to osoba absolutnie niezdolna do zabójstwa. Oczywiście, początkowo niezrozumiała dla mieszkańców miasteczka sprawa została rozświetlona przez kilka istotnych faktów, w tym romans ofiary, Betty Gore, z mężem oskarżonej.

Kevin Beggs z HBO Max podkreślił, że nie wyobraża sobie doskonalszej od Elizabeth Olsen aktorki do roli Candy. Brzmi jak lekka zaczepka.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Hulu kilka miesięcy wcześniej zapowiedziało serial skupiony na tej samej postaci, „Candy”, w którym w tytułowej roli zobaczymy inną Elisabeth: Moss.

REKLAMA

Autorem scenariusza jest David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Od nowa”), a reżyserką Lesli Linka Glatter, która będzie również producentką wykonawczą razem z m.in. Nicole Kidman. Sarah Aubrey z HBO Max zapowiada serial jako wciągającą opowieść o frustracjach i pragnieniach dwóch kobiet mieszkających w małym miasteczku, której kulminacją był okropny akt przemocy.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA