REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Elton John odchodzi na emeryturę. Dzieli się swoimi wspomnieniami w formie filmu VR 360

Po ponad pięciu dekadach działalności scenicznej Elton John ogłasza odejście na koncertową emeryturę. Wcześniej jednak planuje rozpocząć pożegnalną trasę dookoła świata. Artysta podzielił się refleksją na temat swojej kariery w formie niezwykłego filmu VR 360.

24.01.2018
22:11
Elton John pożegnana trasa
REKLAMA
REKLAMA

Crocodile Rock, Sacrifice czy Can You Feel the Love Tonight – nie trzeba być fanem Eltona Johna, by znać te przeboje. Tym ostatnim utworem wykonawca na zawsze wrył się w pamięć wszystkich, którzy jako dzieci oglądali niezapomnianego Króla Lwa. Teraz będziemy mieć okazję, by po raz ostatni usłyszeć te piosenki na żywo.

Artysta poinformował bowiem o zakończeniu działalności scenicznej.

Zanim jednak odejdzie na emeryturę, Elton John wyruszy w ostatnią ogólnoświatową trasę koncertową. Farewell Yellow Brick Road Tour trwać będzie trzy lata, podczas których piosenkarz da ponad 300 występów. Najpierw odwiedzi Stany Zjednoczone, gdzie zagra już we wrześniu tego roku. Zapowiedziany został także koncert w Krakowie, który zaplanowano na 4 maja 2019 roku. Sprzedaż biletów ma ruszyć 2 lutego.

Decyzji muzyka towarzyszyło opublikowanie niesamowitej animacji.

W stworzonym w technice VR 360 filmiku widzimy krótki przegląd kariery wykonawcy. Artysta prezentuje krótkie fragmenty Rocket Man czy Your Song, zabierając widzów na stadion drużyny bejsbolowej Los Angeles Dodgers czy w przestrzeń kosmiczną. Kulminacją klipu jest jednak fragment, w którym na ekranie rozwija się żółta ceglana droga, przy której widzimy najważniejsze wydarzenia z życia Eltona, jak nadanie tytułu szlacheckiego, czy sceny z filmów, do których napisał muzykę.

Swoją decyzję John tłumaczy chęcią poświęcenia czasu rodzinie, zwłaszcza dwóm adoptowanym synom. Jednocześnie artysta zaznaczył, że nie planuje porzucać tworzenia nowego materiału.

REKLAMA

W dalszym ciągu chce wydawać kolejne płyty i przygotowywać musicale.

Elton ma na koncie trzydzieści albumów studyjnych, z których pierwszy ukazał się w czerwcu 1969 roku. Jego najnowsze dzieło – Wonderful Crazy Tonight - zostało wydane w lutym 2016 roku. Artysta po raz ostatni odwiedził Polskę w lipcu, kiedy to wystąpił w sopockiej Operze Leśnej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA