REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Wielki powrót króla rapu. Nowy krążek Eminema trafił do darmowego odsłuchu w serwisach streaminowych

Po czterech latach nieobecności król rapu wraca. Eminem wydał właśnie nową płytę, Revival. Od dziś posłuchacie jej w serwisach streamingowych.

15.12.2017
9:52
Revival - nowego krążka Eminema posłuchasz już teraz w streamingu
REKLAMA
REKLAMA

Eminem słynie z ciętego języka i tekstów świetnie opisujących otaczającą go rzeczywistość, nie stroniąc od politycznej wymowy. Raper nie boi się przedstawiać własnego zdania, często w prześmiewczy sposób kreując wizerunek swoich kolegów po fachu. Mistrz ciętej riposty nie stroni także od popowych kolaboracji, które niejednokrotnie podbijały rynek muzyczny. Do piosenek z nowego krążka muzyk zaprosił całą plejadę gwiazd.

Ostatni studyjny album rapera, The Marshall Maters LP 2 ukazał się w 2013 roku i stanowił sequel krążka o tym samym tytule sprzed ponad dekady. Z albumu pochodzą takie hity jak Rap God czy The Monster z gościnnym udziałem Rihanny. Król rapu kazał czekać fanom ponad cztery lata na swoje kolejne wydawnictwo. W międzyczasie muzyk wypuścił także album Shady XV będący kompilacją utworów i artystów przynależących do wytwórni muzycznej rapera. Na krążku znalazły się także nowe utwory Eminema z gościnnym udziałem wielu różnorodnych artystów.

 class="wp-image-116749"

Najnowszy album rapera, Revival, to zbiór 19 piosenek z iście gwiazdorską obsadą.

Muzyk do współpracy zaprosił artystów znacząco odbiegających na co dzień od hip-hopowych brzmień i podbijających popowe listy przebojów. Na krążku znajdziemy kolaboracje Eminema m. in. z Beyonce, Edem Sheeranem, Alicią Keys czy Pink.

Jak wskazuje nazwa albumu, muzyk rozpoczął nowy etap.

Eminem podkreśla, że od kilku lat jest wolny od nałogu, co przyczyniło się do zmiany jego podejścia do życia. Nowy krążek jest formą radzenia sobie z problemami i demonami przeszłości, ale także niesie za sobą pewną formę oczyszczenia dla rapera.

Nad nową płytą pracowałem ponad rok. Album jest portretem osoby, którą jestem teraz. Staram się tworzyć zróżnicowany repertuar, tak aby każdy znalazł w nim coś dla siebie - wyznał w wywiadzie przeprowadzonym przez Eltona Johna.

Do tej pory muzyk wypuścił dwa single promujące Revival. Pierwszym utworem jest Walk On Water powstały przy współpracy z Beyonce. Piosenka mówi o frustracjach rapera, który boryka się z lękami. Eminem przyznaje, że ciąży na nim presja i ciągłe oczekiwania fanów względem jego osoby. Jest to cena jaką musiał zapłacić za światową sławę.

Drugim singlem z albumu jest utwór Untouchable, w którym raper jawnie sprzeciwia się wszechobecnemu w Ameryce rasizmowi i nadużywaniu broni przez policjantów względem Afroamerykanów. W międzyczasie podczas gali BET Awards muzyk wprawił odbiorców w osłupienie, wykonując freestyle będący jego politycznym coming outem. Utwór był jawną negacją obecnej polityki Donalda Trumpa.

REKLAMA

Najnowszy krążek Eminema wyprodukowany przez Dr. Dre już dziś możemy posłuchać w serwisach streamingowych: SpotifyApple Music, Tidal i Deezer.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA