REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Dwa seriale Netfliksa, o których pewnie nie słyszeliście, zgarnęły międzynarodowe nagrody Emmy

Wrzesień przyniósł wyniki 72. edycji Primetime Emmy Awards, ale to jeszcze nie był koniec ważnych telewizyjnych wyróżnień. Dziś wieczorem podano laureatów Międzynarodowych Nagród Emmy przyznawanych dla produkcji spoza Stanów Zjednoczonych. W najważniejszych kategoriach wygrały „Delhi Crime” i „Nobody's Looking”.

23.11.2020
21:24
emmy 2020 netflix
REKLAMA
REKLAMA

Największe serwisy VOD i amerykańskie stacje telewizyjne znacząco poszerzyły w ostatnich latach zakres swojej działalności produkcyjnej. Najwięcej globalnie dostępnych tytułów nadal powstaje na terenie USA i Wielkiej Brytanii, ale zainteresowanie tytułami z Europy, Azji i Ameryki Południowej stale rośnie. Nieanglojęzyczne filmy i seriale nie tylko przyciągają uwagę widzów w swoim kraju, ale też coraz częściej są w stanie przebić się do szerokiego grona najpopularniejszych produkcji na świecie.

Zadaniem Międzynarodowych Nagród Emmy jest docenienie właśnie takich produkcji spoza Stanów Zjednoczonych (wyjątkiem od tej reguły jest tylko kategoria nieanglojęzycznej serii z USA). Jak podaje portal Hollywood Reporter, właśnie przyznano statuetki w ramach 48. edycji tego wyróżnienia, a z ogłoszonych wyników szczególnie zadowolona może być największa platforma streamingowa.

Netflix zgarnął trzy międzynarodowe nagrody Emmy w 2020 roku. „Delhi Crime” wybrano najlepszym dramatem, a „Nobody's Looking” komedią.

Pierwsza z wymienionych produkcji to realistyczny kryminał policyjny będący jednym z pierwszych Netflix Originals stworzonych w Indiach. „Delhi Crime” pokazuje blaski i cienie tego zawodu, którego członkowie nieraz marnują czas na biurokrację i drobnostki, gdy w międzyczasie sprawcy prawdziwych zbrodni pozostają nieuchwytni (więcej na temat hinduskiego serialu przeczytacie w naszej oryginalnej recenzji).

Brazylijski serial „Nobody's Looking” opowiada z kolei o pierwszym od 300 lat nowym aniele stróżu o imieniu Uli. Istota szybko zauważa, że Sekcją Angelusów rządzą skostniałe zasady i podejmuje otwartą współpracę z wybranymi ludźmi. Szybko okazuje się jednak, iż jego niepokorne podejście rodzi wiele dodatkowych problemów. Oprócz tych dwóch tytułów Netflix może się też poszczycić zwycięstwem serialu „Królowa południa”.

Międzynarodowe Nagrody Emmy 2020 – pełna lista zwycięzców:

Najlepszy aktor

 • Billy Barratt za „Responsible Child” (Wielka Brytania)

Najlepsza aktorka

 • Glenda Jackson za „Elizabeth is Missing” (Wielka Brytania)

Najlepszy dramat

 • Delhi Crime (Indie)

Najlepsza komedia

 • Nobody's Looking (Brazylia)

Najlepszy film telewizyjny lub miniseria

 • Responsible Child (Wielka Brytania)

Najlepszy program artystyczny

 • Vertige de la chute (Francja)

Najlepszy dokument

 • For Sama (Wielka Brytania)

Najlepsza telenowela

 • Orfaos da Terra (Brazylia)

Najlepsza krótka forma

 • #martyisdead (Czechy)

Najlepszy program improwizowany

 • Old People's Home for 4 Year Olds (Australia)
REKLAMA

Najlepszy nieanglojęzyczny program z USA

 • 2019 Latin Grammy Awards
 • Królowa południa
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA