REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Empik rusza z nowym muzycznym serwisem streamingowym. Znamy ceny i ofertę

Empik rusza z własną platformą streamingową Empik Music. W tym momencie serwis dostępny jest jedynie na urządzeniach mobilnych.

06.05.2020
12:17
empik music serwis streaming
REKLAMA
REKLAMA

Empik zakończył kilkunastomiesięczną pracę nad nowym serwisem streamingowym. Platforma jest już dostępna. Aplikację (na razie dostępny jest tylko na urządzeniach mobilnych, aczkolwiek są plany dalszego rozwoju) znajdziecie w App Store i w Google Play. Platforma jest kompatybilna z innymi serwisami firmy, takimi jak Empik Bilety czy Going.

 class="wp-image-400162"


Twórcy zapowiadają, że na platformie znajdą się miliony utworów, zaś biblioteka zintegrowana jest z największymi światowymi katalogami wytwórni Sony, Warner Music czy Universal. Duży nacisk kładziony jest także na katalog polskiej muzyki. Empik zapowiedział, że serwis wspierać będzie młodą polską niezależną scenę muzyczną.

Oprócz muzyki, na Empik Music znajdziemy także teksty piosenek.

Oraz, podobnie jak na innych muzycznych serwisach streamingowych, specjalne playlisty tworzone przez znane postacie ze świata kultury, rekomendacje ekspertów, a w planach są także utwory na wyłączność. Już teraz w aplikacji znajdziecie choćby playlistę stworzoną przez Wojciecha Manna.

 class="wp-image-400159"


Dostęp do aplikacji możliwy będzie po zalogowaniu do konta na stronie Empik.com, dlatego płyty zakupione wcześniej w wersji cyfrowej przez stronę Empiku będą dostępne w serwisie Empik Music. Utworów będzie można także słuchać offline.

Dzięki połączeniu z Going, w aplikacji znajdziecie także rekomendacje dotyczące muzycznych wydarzeń, a dzięki Empik Bilety możliwość zakupu wejściówek. W przyszłości na Empik Music mają się znaleźć także podcasty.

Muzykę na Empik Music możecie odtwarzać w jednej z wybranych jakości streamingu: 96, 160 i 320 kb/s.

Z próbnej wersji Empik Music możecie skorzystać za darmo, z dostępem do 30-sekundowych fragmentów utworów. Pełna wersja serwisu jest płatna. Możecie skorzystać z 4 wariantów:

REKLAMA
  1. płatność cykliczna co 1 miesiąc – koszt 19,99 zł (wymagana płatność kartą kredytową) – pierwsze 30 dni jest darmowe;
  2. płatność z góry za 3 miesiące – 59,97 zł;
  3. płatność z góry za 6 miesięcy – 104,99 zł (17,50 miesięcznie);
  4. płatność z góry za 12 miesięcy – 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie).

Abonenci Empik Premium mogą korzystać z aplikacji przez 2 miesiące za darmo. Płatności za warianty 2, 3 i 4 możecie dokonywać także w jednym z salonów Empiku (nie jest konieczne łączenie konta w aplikacji z kartą kredytową).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA