REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Majówkowy EuroTrip: te europejskie seriale Netfliksa powinieneś nadrobić

Sezon na podróże - choć nigdy tak naprawdę się nie zaczyna, ani nie kończy dla tych, którzy kochają zwiedzać nowe miejsca - można uznać za otwarty. Majówka trwa w najlepsze, ale pogoda nie wszędzie wszystkim dopisuje. To - na szczęście! - można sobie łatwo odbić.

03.05.2018
10:00
recenzja serialu dom z papieru
REKLAMA
REKLAMA

Być może właśnie spoglądacie w stronę okna, za którym zamiast świecić słońce, leje deszcz. Albo marzyła wam się europejska podróż rodem z Eurotripu, ale fundusze nie pozwoliły? Spokojnie, abonament w Netfliksie kupicie już za kilka dyszek, a zwiedzić możecie również ciekawe miejsca. No, może nie sami, a za pomocą głównych bohaterów produkcji, ale wniknięcie w przedstawione poniżej światy choć trochę powinno uratować wasz humor.

Europejskie seriale w Netfliksie - co warto obejrzeć?

The End of the F***ing World

the end of the fucking world class="wp-image-122413"

Cel: Wielka Brytania

Jeden z najbardziej pokręconych seriali, jaki zobaczycie. Choć nie jestem całkowicie pewna, czy chciałabym się wybrać z Jamesem i Alyssą w jakąś podróż (istnieje obawa, że jakbyśmy się jednak nie dogadali, to skończyłabym marnie), ale mogłabym zaryzykować. Ta para nastolatków to totalni dziwacy, którzy zachwycili mnie od pierwszego odcinka. James lubi zabijać zwierzęta i myśli o sobie, że jest psychopatą. Może nie jest to takie zaskakujące, zwłaszcza, że chciałby teraz zabić człowieka. Pada na Alyssę, która jest nim zainteresowana. Bohaterowie wspólnie uciekają z domu i wikłają się w różne wydarzenia, które odcisną piętno na ich całym życiu.

Marcella

 class="wp-image-71823"

Cel: Wielka Brytania

Marcella to niebanalna towarzyszka podróży. Londyn widziany jej oczami jest mroczny i niebezpieczny. Ta kobieta to Luther w spódnicy. Bohaterka pracuje jako detektyw i zajmuje się łapaniem przestępców. Ale sprawy zawodowe to nie jedyna jej zmora. Marcella ma własne demony i problemy, z którymi musi się uporać. A to wcale nie jest takie proste, zwłaszcza, kiedy dla niej zagrożeniem również jest policja... Żałuję, że widziałam na razie tylko 1. sezon serialu. Drugi swoją premierę miał już w tym roku, w lutym, ale na razie nie ma go w polskiej bibliotece Netfliksa.

Dom z papieru

 class="wp-image-154980"

Cel: Hiszpania

Gotowi na słoneczną Hiszpanię? To świetnie, ale jeśli naprawdę marzycie tylko o słońcu, to się rozczarujecie. Większość akcji rozgrywa się bowiem w madryckiej mennicy. To właśnie na nią napadają Profesor i jego reszta kompanów, których zwerbował specjalnie na potrzeby skoku. Plan jest doskonały i owiany tajemnicą. Profesor jest głównym mózgiem operacji, której detali nie znają nawet jego pomocnicy. Szybko okaże się, że nie wszystko przebiega idealnie, a policja depcze przestępcom po piętach. Dom z papieru to serialowa odsłona heist movie. Mamy tu to wszystko, czego potrzeba do maniakalnego binge-watchingu - akcję, tajemnice, miłość i świetnych bohaterów.

Telefonistki

Las Cicas Del Cable - opinia o serialu class="wp-image-84609"

Cel: Hiszpania

Powróćmy jeszcze na chwilę do pięknej stolicy Hiszpanii, ale tym razem cofnijmy się o kilkadziesiąt lat. Mamy lata 20. i urocze bohaterki, które pracują w krajowej centrali telefonicznej. Śledzimy ich przyjaźnie, zdrady, romanse. Zaglądamy nierzadko w mroczną przeszłość. Telefonistki to rewelacyjna telenowela we współczesnym wydaniu. Nie brakuje tu, zwłaszcza w 2. sezonie, wątku kryminalnego. Netflix zapowiedział już 3. serię produkcji. Nie mogę się doczekać!

Dark

 class="wp-image-154992"

Cel: Niemcy

Klimat Dark jest mocno ponury, ale to naprawdę świetna historia. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej produkcji, dajcie jej szansę. Sama wciągnęłam się w tę opowieść tak naprawdę dopiero po 4. odcinku, ale tytuł rekompensuje wszystkie ewentualne dłużyzny. To historia nieoczywista, która korzystając z motywów właściwych science-fiction, porusza problemy natury filozoficznej. W przygotowaniu 2. sezon produkcji, zdjęcia ruszają już w czerwcu.

Lilyhammer

seriale kontynuacje class="wp-image-142846"

Cel: Norwegia

Skandynawskie klimaty na majówkę? Czemu nie. I do tego jeszcze w towarzystwie byłego gangstera. Lilyhammer to serial produkcji norwesko-amerykańskiej, będący pierwszym serialem spod szyldu Netflix Original. Głównym jego bohaterem jest Frank Tagliano (w tej roli Steven Van Zandt), który musi zerwać ze swoim dotychczasowym życiem. Nowojorski przestępca, objęty programem ochrony świadków, przenosi się do Norwegii.

Tabula Rasa

 class="wp-image-144678"
REKLAMA

Cel: Belgia

Tu atmosfera również nie jest może wymarzona na spędzenie majowego weekendu (no chyba, że chcielibyście czasem zapomnieć, co wyprawialiście podczas imprez), ale sama produkcja jest naprawdę godna polecenia. Główną bohaterką jest Annemie D'Haeze, w którą wcieliła się Veerle Baetens. Kobieta cierpi na amnezję. Traf jednak chce, że staje się kluczową postacią do rozwiązania pewnej zagadki. Chodzi o sprawę zaginięcia tajemniczego młodego człowieka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA