REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Polacy podzielili się na dwa obozy w sprawie Eurowizji. Alicja Szemplińska spotyka się z równie mocnym hejtem, co wsparciem

Eurowizja to jedno z tych wydarzeń, które w teorii nikogo nie interesują, a potem rokrocznie są oglądane przez miliony widzów na świecie. Wczoraj popołudniu wybrano polską przedstawicielkę na tegorocznej edycji. Alicja Szemplińska zanim stanie do walki z innymi uczestnikami będzie musiała poradzić sobie z polskim hejtem.

24.02.2020
21:36
eurowizja 2020
REKLAMA
REKLAMA

Wczorajszy odcinek programu „Szansa na sukces” miał niebagatelne znaczenie dla setek Polaków śledzących co roku zmagania podczas konkursu Eurowizji. Do finałowego starcia o miano reprezentanta naszego kraju stanęła trójka artystów: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Cerny. Zwycięzca mógł być tylko jeden i ostatecznie głosy widzów oraz opinie jurorów przeważyły szalę na stronę autorki piosenki Empires.

Alicja Szemplińska wystąpi podczas konkursu Eurowizja 2020 i będzie reprezentować Polskę. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego wyboru.

Najnowszy Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Bilet do Holandii artystka zapewniła sobie nową aranżacją utworu To nie ja! Edyty Górniak, a także swoją autorską piosenką. Najniższe miejsce na podium zajęła Kasia Dereń, a jeszcze bliżej występu w Rotterdamie był Cerny. Jury w składzie Cleo, Michał Szpak i Gromee zachwyciło się jednak Empires urodzonej w 2002 roku Szemplińskiej.

Pochwały fanów wokalistki to jednak tylko część reakcji na ostatni odcinek „Szansy na sukces”.

Nie brakuje krytycznych głosów na temat wyboru Szemplińskiej. Według przeciwników tej decyzji artystka nie zaprezentowała wystarczającej skali głosu, żeby móc liczyć na końcowe zwycięstwo. Co ciekawe, wielu komentujących uważa, że Polskę na Eurowizji powinna reprezentować Dereń. Ale nawet wśród przeciwników 17-letniej piosenkarki można zauważyć dwie skrajnie różne postawy. Wielu komentujących mimo rozczarowania decyzją jury gratuluje Szemplińskiej sukcesu i zapowiada, że będzie trzymać za nią kciuki.

Niestety, w mediach społecznościowych i pod filmem z Empires opublikowanym w serwisie YouTube nie brakuje też czystego hejtu na młodą gwiazdę. Wielu krytyków jej zwycięstwa nie zastanawia się w ogóle, jak ich słowa mogą mieć wpływ. Obraźliwe i bezlitosne opinie mają niewiele wspólnego z rzetelnymi argumentami. Zamiast tego stanowią tylko upust dla negatywnych emocji. A cokolwiek powiedzieć o Eurowizji, symbolem tego konkursu jest radosna celebracja muzyki popularnej.

REKLAMA

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 12-16 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA