REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Na Eurowizji nie będziemy kibicować Polakom. Gromee i Lukas Meijer wracają do domu

Za nami już oba półfinały Eurowizji. We wczorajszej rywalizacji wzięli udział reprezentanci Polski – Gromee i Lukas Meijer, którzy wykonali utwór Light Me Up. Niestety, nasi rodacy nie uzyskali awansu do finału konkursu.

11.05.2018
9:13
Eurowizja 2018 drugi półfinał
REKLAMA
REKLAMA

We wtorek w lizbońskiej Altice Arenie odbył się pierwszy półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Poznaliśmy wówczas dziesięciu finalistów, wśród których znaleźli się Izraelka Netta, Cypryjka Eleni Foureira czy Czech Mikolas Josef. Mogliśmy się wówczas zastanawiać, jakie szanse w starciu z tymi faworytami mają nasi reprezentanci. Teraz już nie musimy zaprzątać sobie tym głowy.

Gromee i Lukas Meijer nie awansowali do finału Eurowizji.

W czwartkowy wieczór Polacy wystąpili w drugim półfinale razem z 17 innymi uczestnikami. Ich utwór Light Me Up nie spodobał się publiczności, choć według internautów był znacznie lepszy niż zeszłoroczny występ Kasi Moś. Brak awansu można uznać za spore zaskoczenie, bo według typów bukmacherskich nasi reprezentanci mieli zająć szóste miejsce w swojej grupie.

Ogólnie drugi półfinał uważa się za mniej ciekawy, choć i tu nie zabrakło różnorodności. Węgry reprezentował metalowy zespół AWS, a Mołdawianie z DoReDoS wykonali musicalowy utwór My Lucky Day. Nie obyło się także bez dość typowego popu, którym obecnie para się Norweg Alexander Rybak, zwycięzca Eurowizji z 2009 r.

Eurowizja 2018 – zwycięzcy drugiego półfinału

W sobotnim finale ponownie zobaczymy następujących artystów:

REKLAMA

Sanja Ilić & Balkanika – Nova Deca (Serbia)
AWS – Viszlat Nyar (Węgry)
MELOVIN – Under the Ladder (Ukraina)
Rasmussen – Higher Ground (Dania)
Benjamin Ingrosso – Dance You Off (Szwecja)
DoReDoS – My Lucky Day (Mołdawia)
Lea Sirk – Hvala, ne! (Słowenia)
Alexander Rybak – That’s How You Write a Song (Norwegia)
Waylon – Outlaw In ‘Em (Holandia)
Jessica Mauboy – We Got Love (Australia)

Finał tegorocznej Eurowizji odbędzie się w sobotę 12 maja o 21:00. Transmisję można oglądać na kanałach TVP1 oraz TVP Polonia, a także za pośrednictwem strony eurowizja.tvp.pl lub oficjalnego kanału imprezy na YouTubie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA