REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

To oni powalczą o udział w Eurowizji 2023. TVP ogłosiła nazwiska finalistów eliminacji

Tegoroczny konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w w tym roku w maju w Liverpoolu. Wciąż jeszcze nie wiadomo, kto będzie reprezentować nasz kraj. Tymczasem Telewizja Polska ogłosiła nazwiska dziesięciu finalistów krajowych eliminacji, którzy zawalczą o to, aby wystąpić w słynnym muzycznym konkursie. Oto nazwiska finalistów.

15.02.2023
13:33
Kandydaci do Eurowizji
REKLAMA

W tym roku Eurowizja zagości w Liverpoolu. Już w maju tego roku poznamy muzycznych zwycięzców i dowiemy się, jak poradziła sobie Polska w zmaganiach z 37 innymi europejskimi krajami. Zanim poznamy nazwisko artysty lub artystki reprezentującej nasz kraj w Liverpoolu, TVP ogłosiła na razie finalistów-kandydatów do eurowizyjnych preselekcji.

REKLAMA

TVP ogłosiła finalistów eliminacji do Eurowizji. Oto nazwiska artystów i artystek.

Laureata wyłoni koncert, który odbędzie się pod koniec lutego na antenie Telewizji Polskiej. Do krajowych eliminacji zgłosiło się prawie 300 kandydatów. Natomiast finalistów ogłoszono w środowym wydaniu porannego programu "Pytanie na śniadanie". Na liście znalazło się 10 artystów. Co ciekawe, wśród wykonawców znalazły się osoby już znane szerszej publiczności, takie jak m.in. Maja Hyży, Natasza Urbańska czy Jan Majewski, ale też kompletnie nieznane jak Ahlena czy Felivers. Poza nimi o reprezentowanie Polski na konkursie Piosenki Eurowizji zawalczą też: Blanka, Dominik Dudek, Jann, Alicja Szemplińska oraz Kuba Szmajkowski.

Wszyscy wykonawcy wystąpią 26 lutego podczas koncertu „Tu bij serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, zamykającego krajowe eliminacje do najpopularniejszego konkursu piosenki na świecie. O tym, kto będzie reprezentować Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, zdecydują widzowie w głosowaniu sms-owym oraz jury złożone z osobowości muzycznych i medialnych oraz znawców tematyki eurowizyjnej.

REKLAMA

Fani mają swoich faworytów. Kto skradł im serce?

Tuż po ogłoszeniu nazwisk internauci w mediach społecznościowych zasugerowali, że mają już swoich faworytów. Polscy fani Eurowizji najbardziej czekają na występy Alicji Szemplińskiej oraz Janna. No i jest Jann, niech wygra; Preselekcje nie są potrzebne - Jann bije wszystkich na głowę; Jann i Alicja; Jann smashed competition dosłownie nie mogę słuchać reszty utworów - pisali wielbiciele Eurowizji w mediach społecznościowych. Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja w Liverpoolu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA