REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Ewa Chodakowska: szczepi się. Fani: cofam lajka, jesteś głupia

Ewa Chodakowska poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że wraz z mężem została zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Ten jeden wpis rozpętał prawdziwą burzą w internecie.

15.05.2021
12:11
ewa chodakowska facebook szczepienia kontrowersje
REKLAMA

Od jakiegoś czasu Ewa Chodakowska prowadzi w swoich mediach społecznościowych cykl wieczornych treningów online. Wczorajszy się nie odbył, bo influencerka wraz z mężem się zaszczepili. Z tej okazji popularna trenerka zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie zdjęcie z podpisem:

REKLAMA

Kochana..Zrób dziś LAJFA Z PONIEDZIAŁKU. Ja natomiast zabieram się za dwa dni LABY NA LEGALU. Zaszczepieni. Z tego powodu nie ma dziś treningowego lajfa…wierzę, że zrozumiesz. Dziś i jutro biorę wolne

Antyszczepionkowcy komentują wpis Chodakowskiej

Ten jeden post wystarczył, aby wśród obserwatorów Chodakowskiej wybuchła burza. Popularna trenerka fitness ma tak dużą rzesze fanów, że znajdują się w niej ludzie o każdych możliwych poglądach. Dlatego pod informacją o szczepieniu influencerki pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani krytykują jej postawę. Tak jest. Tzw. foliarze zaatakowali, pisząc:

Reklamujesz zdrowy tryb życia, ćwiczenia, diety…. Kobieto jesteś albo głupia, albo nieświadoma co zrobiłaś i czym się chwalisz

Nie zrozumiem. I nie rozumiem. W zdrowym ciele zdrowy duch. Właśnie zabiliście i ciało i duszę. Życzę dużo zdrowia. Teraz będzie Wam potrzebne

Część internautów okazała się nawet tak wzburzona, że zdecydowała się usunąć Chodakowską z obserwowanych. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, musieli poinformować, że „odklikują profil” trenerki:

Odlikuje profil. Nie zgadzam sie z osobami publicznymi ktore promuja eksperymenty medyczne. Zachowaj to dla siebie.

Ja biorę wolne od Ciebie Ewo na zawsze

Uaktywniła się również druga grupa. W komentarzach pod postem Ewy Chodakowskiej internauci zaczęli, co tu dużo mówić, wyjaśniać antyszczepionkowców i pandemiosceptyków. Naśmiewają się z nich i odnoszą do słynnych, absurdalnych teorii spiskowych:

O nie, szczepienie wywołuje więcej dramy niż brak dzieci

Super, ja też mam chipa od wczoraj, mam nadzieje ze niedługo będą treningi live bez fejsa i insta bo będziemy się łączyć przez 5G!

Wszyscy anty-szczepionkowcy myślą że mają dostęp do jakiejś tajnej sekretnej wiedzy do której my nie mamy dostępu. Wierzcie też że ziemia jest płaska? Bo to w sumie taki sam poziom debilizmu!

Szczepienia to prywatna sprawa?

Wszystko odbywa się więc według dobrze nam znanych mechanizmów. Ludzie rzucają się sobie do gardeł, broniąc własnych przekonań, obojętnie jak bardzo są one bezsensowne i pozbawione uzasadnienia w rzeczywistości. Co jednak ciekawe w komentarzach pod postem Chodakowskiej nie brakuje również opinii, że myśleli, że są prywatną sprawą i nie trzeba się nimi chwalić:

To taki nowy challenge że każdy po szczepieniu musi to pokazać?

I co w związku z tym? Mamy się cieszyć, zachwycać czy płakać ze szczęścia?

Myślałam, że to prywatna sprawa...

REKLAMA

Faktem jest, że w ostatnim czasie tablice prawdopodobnie wszystkich użytkowników mediów społecznościowych w naszym kraju zalały podobne posty, co ten, który pojawił się na profilu Chodakowskiej. I bardzo dobrze. Jak widać po przywołanej wyżej dyskusji droga do uświadomienia pełni społeczeństwa jeszcze daleka, dlatego im więcej ludzi będzie promować szczepienia, tym większa szansa, że może w końcu zrozumieją, że jeśli Bill Gates przejmie nad nimi kontrolę, będą mieli większą szansę na spektakularny sukces w życiu. A może i nawet dostaną pakiet Office'a za darmo.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA